Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

25 mln fanów Playboya także odczuje aferę Cambridge Analytica

Firma Playboy Enterprices w związku z aferą Cambridge Analytica bierze przykład z Elona Muska i usuwa wszystkie swoje konta na Facebooku, które skupiały łącznie ponad 25 mln fanów.
.get_the_title().

Hashtag #deletefacebook staje się coraz bardziej popularny i przekłada się na realne decyzje. Po tym, jak New York Times ujawnił, że firma Cambridge Analytica wykorzystała dane nawet 50 milionów użytkowników Facebooka, coraz więcej osób ze świecznika, w tym liczących się na międzynarodowym rynku graczy, usuwa swoje konta w tym serwisie. Pisaliśmy już o Elonie Musku – teraz, poza Commercbank czy Mozillą, do akcji dołącza Playboy Enterprices.

Firma dezaktywowała wszystkie konta, którymi zarządza bezpośrednio, a te skupiają ponad 25 mln fanów na całym świecie.

– Ostatnie doniesienia na temat nielegalnego wykorzystania danych osobowych użytkowników Facebooka utwierdziły nas w decyzji o zawieszeniu działalności na tej platformie. Istnieje ponad 25 milionów fanów, którzy angażują się w działania Playboya za pośrednictwem naszych różnych stron na Facebooku i nie chcemy być współwinni wyciekowi ich danych. – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

playboy

Cambridge Analytica zbierała dane użytkowników Facebook za pomocą aplikacji „This Is Your Digital Life”, która opisywana była jako narzędzie badawcze psychologów. Pozyskane w ten sposób dane mogły zostać wykorzystane do manipulowania wyborami. Więcej o tym skandalu przeczytacie tutaj.

tekst: DS

FUTOPIA