Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Ponad 12 milionów widzów przybyło na wirtualny koncert Travisa Scotta w Fortnite

Jeśli przeszło wam przez myśl, że tego typu wydarzenia organizowane w grach mogą okazać się słabe, to pierwszy koncert z serii Astronomical całkowicie was zaskoczy. To jedno z najbardziej spektakularnych wirtualnych widowisk, jakie można było dotąd zobaczyć.
.get_the_title().

Radykalne czasy potrzebują radykalnych rozwiązań – odwołanie koncertów związane z trwającą pandemią zainspirowało Travisa Scotta do zagrania w wirtualnym świecie gry Fortnite. Amerykański raper niejednokrotnie podczas swoich występów zaskakiwał publiczność, ale trzeba przyznać, że na pierwszym wydarzeniu z cyklu Astronomical przeszedł samego siebie.

Na graczy czekało wiele niespodzianek, w tym m.in nowy utwór zaprezentowany przez rapera.

Sama możliwość wzięcia udziału w dość nietypowym wydarzeniu okazała się niezwykłą atrakcją, która z pewnością miała wpływ na tak wielkie oblężenie serwerów. Jak poinformowało odpowiedzialne za grę studio Epic Games, koncert przyciągnął 12,3 miliona widzów. Travis tym samym pobił rekord Marshmello, który w ubiegłym roku również odegrał swój koncert w Fortnite – zebrało się na nim 10,7 miliona graczy.

Koncert Scotta trwał tylko 10 minut, ale efekty specjalne, które zafundowano graczom, były prawdopodobnie najintensywniejszą chwilą, jaką do tej pory mogli przeżyć w świecie gry. Oczekujący na Scotta widzowie zostali dosłownie zbombardowani już na samym początku, ponieważ artysta pojawił się na scenie po wystrzeleniu ze statku kosmicznego, który zjawił się nad tłumem.

Nienaturalnie wielka postać rapera zaprezentowała kilka najpopularniejszych kawałków, a wizualizacje całkowicie zmieniały się przy każdym z nich.

Trzeba przyznać, że ich twórcy w pełni wykorzystali wirtualne możliwości. Podczas wykonywania “Stargazing” Travis podpalił scenę, a cała plansza włącznie z raperem stanęli w ogniu. Natomiast w trakcie „Highest in the room” gracze przeniesieni zostali do podwodnego świata, gdzie pojawiły się morskie stwory przypominające ludzi i gigantyczna meduza. Nie zabrakło też największej niespodzianki, czyli najnowszego numeru z gościnnym udziałem Kida Cudiego, który wraz z teledyskiem trafił już do sieci.

Fani Scotta będą mogli zobaczyć go w Fortnite jeszcze trzy razy w ciągu tego weekendu. – „Pamiętajcie, że drzwi na imprezę otwierają się 30 minut przed jej rozpoczęciem, więc przybywajcie wcześniej, żeby zaklepać dobre miejscówki” – informują twórcy gry.

Tekst: Paula Kierzek
Zdjęcie główne: Fortnite x Travis Scott FULL EVENT! / YouTube.com

FUTOPIA