Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Ponad 300 tysięcy nowojorskich uczniów dostało za darmo wielorazowe butelki na wodę

Świetna ekologiczna inicjatywa może pomóc w wyeliminowaniu milionów plastikowych butelek rocznie.
.get_the_title().

Butelki na napoje wykonane z plastiku należą do tej kategorii odpadów, które obciążają środowisko naturalne w dwojaki sposób – samemu procesowi produkcji, opartemu w głównej mierze na ropie, daleko do zrównoważonego, nie wspominając o niezwykle długim, trwającym nawet do tysiąca lat, okresie ich rozkładu.

Szacuje się, że aż 91 proc. plastikowych butelek nie zostaje poddanych procesowi recyklingu.

Dlatego też inicjatywa BRING IT nowojorskiego Biura ds. Zrównoważonego Rozwoju jest tak istotna. Aż 320 tys. nowojorskich uczniów szkół publicznych otrzymało za darmo wielorazowe butelki na wodę wykonane ze stali nierdzewnej. Producentem butelek jest firma S’well.

Biuro ds. Zrównoważonego Rozwoju ma nadzieję, że dzięki BRING IT miasto zbliży się do swego ambitnego celu – zero odpadów do 2030 roku. – Kampania BRING IT pomoże stworzyć czystsze miasto dla wszystkich, nakłaniając młodzież do dawania dobrego przykładu – tłumaczy burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio.

Wymieniając jednorazowe butelki na te podarowane przez firmę S’well, zaledwie w ciągu jednego roku uda się wyeliminować aż 54 mln plastikowych butelek po napojach.

Jak myślicie, udałoby się tak zrobić i w Polsce?

FUTOPIA