Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki został… wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej

"Nic mnie już tak dziś nie ubawi" - napisał Tomasz Smokowski.
.get_the_title().

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki otrzymał kolejną intratną posadę. Były wiceminister kultury i wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, a także ex-prezes żużlowego WTS Atlas Wrocław czy wiceprzewodniczący Wydziału Zagranicznego w Polskim Związku Piłki Nożnej, został właśnie… wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej ds. międzynarodowych. Prawdziwy człowiek-orkiestra.

Dziękuję siatkarskiemu środowisku za kolejny dowód zaufania. To dyscyplina o dużym potencjale sportowym i ogromnej popularności. Wobec starań naszej federacji o kolejne wielkie wydarzenia siatkarskie w Polsce pragnę wykorzystać swoje międzynarodowe relacje i doświadczenie, by fantastyczni polscy kibice mogli cieszyć się z widowisk na najwyższym poziomie – powiedział Czarnecki.

A tak na poważnie – wybór europosła, mimo międzynarodowych kontaktów, jakie pewnie rzeczywiście posiada, co na jego nowej posadzie może być przydatne, wizerunkowo jest wyjątkowo komiczny. W bieżącym roku zdążył już zasłynąć a to twitterowymi przepychankami ze Zbigniewem Bońkiem, a to spamowaniem skrzynek mailowych innych eurodeputowanych. Sytuacja szybko zbulwersowała dużą część środowiska sportowego, w tym dziennikarzy. Poniżej załączamy kilka najbardziej soczystych opinii:

Tekst: WM
Źródła: dziennik.pl, sport.pl

FUTOPIA