Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Powstała agencja z tanimi mieszkaniami na wynajem w Warszawie. Cena: 12,50 zł za m2

Mieszkania trafią do osób potrzebujących.
.get_the_title().

Społeczna Agencja Najmu stworzona została przez warszawski ratusz i fundację Habitat for Humanity Poland. – Dzięki Społecznej Agencji Najmu mieszkania otrzymają rodziny lub osoby, które są w bardzo trudnej sytuacji życiowej i nie stać ich na wynajem komercyjny. Mieszkania i wsparcie ze strony fundacji oraz innych miejskich instytucji ma pomóc w wyjściu z kryzysowej sytuacji – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz. W lokalach zamieszkają osoby pracujące. Cena będzie wyższa niż czynsz w mieszkaniach socjalnych i komunalnych, ale niższa niż wynajem na wolnym rynku i wynosić będzie około 12,5 zł za metr kwadratowy (cena wynajmu komercyjnego w warszawie to 40-50 zł/mkw).

Hanna Gronkiewicz-Waltz podpisała zarządzenie o przekazaniu Społecznej Fundacji Najmu 12 mieszkań, a wkrótce mają do nich dołączyć jeszcze 2 mieszkania miejskie. Pierwszą lokatorką będzie samotna matka z dwójką dzieci, która w przeszłości doświadczyła przemocy domowej.

Przystępując do współpracy z m.st. Warszawą nad utworzeniem Społecznej Agencji Najmu kierowaliśmy się dwiema przesłankami. Po pierwsze chcieliśmy stworzyć rozwiązanie, dzięki któremu poprawi się standard mieszkaniowy osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Po drugie, bardzo zależało nam na tym, żeby Warszawa, wzorem innych stolic europejskich, zastosowała innowacyjne rozwiązania, dzięki którym najem mieszkań w odpowiednim standardzie przestanie być dobrem luksusowym – mówi Magdalena Ruszkowska-Cieślak, prezeska Fundacji Habitat for Humanity Poland.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Habitat for Humanity Poland.

Źródło: Metro Warszawa, TVN Warszawa
Tekst: NS

FUTOPIA