Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Rafał Trzaskowski podpisał deklarację na rzecz społeczności LGBT+

To historyczne wydarzenie – po raz pierwszy w Polsce samorząd zobowiązał się do konkretnych działań na rzecz społeczności LGBT+.
.get_the_title().

W poniedziałek w stołecznym ratuszu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał kartę LGBT+.

To historyczne wydarzenie – po raz pierwszy w naszym kraju władze samorządowe zobowiązały się bowiem do konkretnych działań na rzecz społeczności LGBT+.

Karta została stworzona przez stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza. W trakcie wyborów samorządowych zwróciło się ono z prośbą o podpisanie jej do kandydatów na urząd prezydenta Warszawy. Zrobił to wtedy Jan Śpiewak oraz Andrzej Rozenek. Choć Rafał Trzaskowski przekonywał wówczas, że podpisze dokument, doszło do tego dopiero w poniedziałek.

W karcie znalazły się obszary, które zdaniem społeczności LGBT+ wymagają podjęcia działań.

Wśród nich należy wymienić rzetelną politykę i edukację antydyskryminacyjną i antyprzemocową, zapewnienie bezpieczeństwa, a także monitoring przestępstw.

Na terenie Warszawy pojawi się również hostel będący azylem dla osób LGBT+ (szerzej pisaliśmy o tym tutaj), a także centrum społecznościowe. Jednym z postulatów jest także stworzenie stanowiska Pełnomocnika/Pełnomocniczka ds. Społeczności LGBT+ w warszawskim Ratuszu. Cały program samorządowy dla LGBT+ możecie znaleźć tutaj.

Tekst: NS

FUTOPIA