Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Po rasistowskiej wpadce klienci demolują sklepy H&M

Kłopotów H&M ciąg dalszy.
.get_the_title().

W sobotę 13 stycznia członkowie lewicowej organizacji politycznej Economic Freedom Fighters zgromadzili się w sześciu sklepach H&M w Johannesburgu, protestując przeciwko rasistowskiej kampanii szwedzkiego giganta odzieżowego. O zdjęciu czarnoskórego chłopca pozującego z bluzie z napisem „Najfajniejsza małpa w dżungli” pisaliśmy w zeszłym tygodniu wielokrotnie.

Protestujący zdemolowali niektóre ze sklepów H&M, przewracając wieszaki i manekiny. W innych pojawiły się grupy ubrane w klasyczne plemienne stroje, których członkowie, maszerując pomiędzy półkami z ubraniami, wyśpiewywali tradycyjne pieśni.

Protesty miały miejsce w sobotę, kiedy centra handlowe pełne są klientów. Tym samym wywarły one maksymalny efekt. Niektóre sklepy H&M w Johannesburgu zostały zniszczone do tego stopnia, że ich managerowie, z uwagi na bezpieczeństwo sprzedawców i kupujących zostali zmuszeni do ich zamknięcia.

Do rozruchów doszło także w sklepach H&M w innych miejscach na terenie RPA – w stolicy Pretorii i prowincji Limpopo. Niektórzy z protestujących domagali się całkowitego usunięcia H&M z RPA.

Tekst: AO

Źródło: Huffington Post, QZ

FUTOPIA