Rihanna przez Twittera zwołała światowych przywódców i pomogła zebrać bajońską sumę na ważny cel

Okazuje się, że gwiazda popkultury może mieć większy wpływ na rozwój edukacji niż niejeden przywódca kraju.
.get_the_title().

Rihanna od 2016 roku jest ambasadorką Światowego Partnerstwa na rzecz Edukacji, czyli stowarzyszenia, które zajmuje się zbieraniem funduszy na edukowanie dzieci z krajów rozwijających się. Aby zwiększyć efektywność zbierania datków na ten cel, piosenkarka zwróciła się na Twitterze o pomoc do światowych przywódców z prośbą o wsparcie. Byli to m.in. politycy Wielkiej Brytanii, Australii, Francji i Norwegii.

Prezydent Francji Emmanuel Macron odpowiedział na jej apel – spotkał się z piosenkarką zeszłego lata w Paryżu, gdzie rozmawiali na temat edukacji i fundacji charytatywnej prowadzonej przez piosenkarkę. Niedawno Rihanna wzięła udział w konferencji Światowego Partnerstwa na rzecz Edukacji (GPE) w Senegalu, które było współorganizowane przez Macrona oraz prezydenta Senegalu Macky Sall.

Według informacji zamieszczonej na Twitterze przez Clara Lionel Foundation, podczas konferencji udało się zebrać ponad dwa miliardy dolarów.

Chciałabym bardzo podziękować prezydentowi Macronowi i prezydentowi Sallowi za zaproszenie i zorganizowanie tej ważnej konferencji. Chciałabym też osobiście podziękować wszystkim, którzy przekazali datki dla organizacji. Osiągnęliśmy już bardzo wiele, ale nasza praca nigdy się nie kończy. Mamy przed sobą długą drogę. To walka, której nie przerwiemy, dopóki każdy chłopiec i każda dziewczynka nie uzyskają dostępu do edukacji – mówiła Rihanna.

W konferencji, poza Macronem – który zadeklarował, że Francja zwiększy wydatki na omawiany cel – i Sallem, wzięło udział także ponad 60 ministrów z różnych krajów, liczne organizacje społeczne czy prezes Banku Światowego.

Tekst: AR

FUTOPIA