Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Robot dostarczający jedzenie wjechał na teren rzekomej strzelaniny

Robot firmy Serve Robotics za wszelką cenę chciał dostarczyć klientowi zamówienie, nie zważając przy tym na odgrodzony taśmą policyjną teren. Maszyna wjechała na miejsce rzekomej strzelaniny w Hollywood High School.
.get_the_title().

Twitterowe konto policyjne Film the Police LA opublikowało nagranie przedstawiające robota dostawczego firmy Serve Robotics, współpracującej z Uber Eats, podczas niecodziennego zajścia. Średniej wielkości maszyna przejechała bezpośrednio pod taśmą policyjną i wjechała na teren, gdzie podejrzewano, że miała w tym momencie miejsce strzelanina. Na szczęście, niebezpieczna sytuacja w Hollywood High School okazała się mistyfikacją.

Po zakończonych działaniach policji nie umilkły jednak komentarze na temat bezproblemowego przejazdu robota przez teren pod nadzorem.

Nasza standardowa procedura operacyjna polega na przekierowywaniu i nieprzekraczaniu barier. Jednak w tym przypadku, kierownik robota sądził, że ktoś do niego machał. Podejmujemy kroki, aby zapewnić przestrzeganie naszych procedur operacyjnych w przyszłości – powiedział rzecznik Serve Robotics w odpowiedzi na pytania Vice Motherboard

Rzecznik odwołuje się do sytuacji widocznej na filmie, gdzie widać osobę podnoszącą taśmę, by robot mógł przejechać. Dodatkowo, w tle słychać komentarze: „A co, jeśli jest to bomba?”, „robot to najłatwiejszy sposób bombardowania ludzi”.
Tweet Film The Police LA /twitter.com
Obawy przed robotami dostawczymi zrodziły się już w 2016 roku, kiedy policja w Dallas wjechała robotem w mężczyznę podejrzanego o masową strzelaninę, detonując maszynę i zabijając go.

W samym Los Angeles działa kilka firm odpowiedzialnych za roboty dostawcze. W większości są one pilotowane zdalnie, jednakże zdarzają się przypadki autonomicznych maszyn. Roboty z Serve Robotics zaliczają się do urządzeń autonomicznych jedynie w niektórych obszarach.

OP

FUTOPIA