Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Stolica Korei Południowej kończy z ubojem psów

Trzy ostatnie sklepy w Seulu, które sprzedają mięso pochodzące od psów, zobowiązują się, że nie będą już dokonywać uboju. Ma to zbliżyć Koreę Południową do całkowitego zaprzestania spożywania mięsa psów.
.get_the_title().

Póki co mowa o zakazie uboju zwierząt w Seulu. Nie oznacza to więc jeszcze całkowitego zakończenia tej praktyki na terenie Korei Południowej.

Mięso psów od dawna jest częścią kuchni południowokoreańskiej, a rocznie zjada się tam około miliona zwierząt.

Większość ludzi w Korei Południowej zarzeka się, że nie jada regularnie psów, ale gdy przychodzi lipiec i sierpień, nie odmawia sobie popularnej w tym okresie zupy zwanej bosintang, której głównym składnikiem jest właśnie mięso psów.

Źródło: Shutterstock

Zakaz produkowania psiego mięsa na sprzedaż to efekt rocznej kampanii burmistrza Seulu Park Won-soona i rządu miasta, który poparła grupa ochrony praw zwierząt Humane Society International Korea (HSI), działająca na terenie państwa od 2015 roku i od tego czasu walcząca o zakończenie handlu psim mięsem. – Cieszę się, że ostatnie sklepy z mięsem psów w Seulu przestają praktykować rzeź zwierząt. Chociaż sklepy te nadal mogą sprzedawać mięso pochodzące od psów, to zakaz rzezi oddala Koreę Południową od tego, mam nadzieję, umierającego przemysłu, z którym większość Koreańczyków nie chce mieć nic wspólnego – mówi Nara Kim, kierowniczka kampanii HSI Korea.

źródło: unsplashed

Posunięcie to pozwala mi myśleć, że przyszłość Korei Południowej będzie wolna od mięsa psów. A HSI Korea będzie kontynuować współpracę z rządem i wspierać producentów, którzy nie chcą dłużej trudnić się handlem mięsem psów –dodaje Kim.

W wyniku kampanii HSI Korea w lipcu tego roku zamknął się jeden z największych targów z psim mięsem, który mieścił się w Pusan. Na miejscu 19 straganów powstaje obecnie park.

Pocieszające jest również badanie przeprowadzone w 2018 roku przez organizację badawczą Gallup Korea, które wykazało, że 70 proc. Koreańczyków twierdzi, że w przyszłości nie będzie jeść mięsa psów.

źródło: unsplashed

Tekst: Marta Mankiewicz

FUTOPIA