Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Świąteczna akcja “Podzielmy się posiłkiem z bezdomnymi” już niedługo startuje w wielu polskich miastach

Najlepszy, bo najszlachetniejszy sposób na Boże Narodzenie w klimacie zero waste!
.get_the_title().

Ostatnio pisaliśmy o tym, jak zorganizować Święta spod znaku zero waste, czyli jak w tym magicznym okresie maksymalnie ograniczyć marnotrawstwo, nadmierną konsumpcję i nasz negatywny wpływ na środowisko naturalne. Nie ma lepszego sposobu na Boże Narodzenie w klimacie zero waste, niż taki, który łączy wszystkie powyższe założenia z pomocą potrzebującym. Na tym właśnie opiera się świąteczna akcja “Podzielmy się posiłkiem z bezdomnymi”.

Podzielmy się to grupa ludzi, która od Wielkanocy 2015 roku przekonuje, że zamiast wyrzucać pozostałe po świątecznych ucztach jedzenie, warto przekazać je osobom bezdomnym i potrzebującym.

Akcja, która swoje skromne początki miała na Facebooku, od kilku lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców wielu polskich miast.

Jedzeniem podzielić można się przed świętami, samodzielnie dowożąc je do jadłodajni i ośrodków, w których Święta spędzą najubożsi, albo w dniach od 26 do 28 grudnia.

W tym czasie pozostałe po Bożym Narodzeniu dania odbiorą z domów wolontariusze-kierowcy. Każdy może włączyć się w akcję “Podzielmy się posiłkiem”. Pod tym linkiem znajduje się plakat, który warto wydrukować i powiesić w miejscach, które przed Świętami są tłumnie odwiedzane. Na stronie internetowej www.podzielmysie.pl można też zgłosić się do pomocy jako wolontariusz-kierowca. Na fanpage’u Podzielmy się Facebooku wkrótce pojawi się lista miast, które obejmie tegoroczna akcja.

FUTOPIA