Te kadry niczym ze świata Cyberpunka 2077 to zwycięskie zdjęcia konkursu fotograficznego CD Projekt RED

Laureaci udowodnili, że hasło przewodnie konkursu –„Świat Cyberpunka jest bliżej, niż myślisz” – nie mija się z prawdą.
.get_the_title().

Emocje związane z kolejną produkcją rodzimego CD Projekt RED buzują już od dawna, bo pierwsze wzmianki o planach powstania gry „Cyberpunk 2077” pojawiły się dobrych 8 lat temu.

Atmosferę podgrzał trailer tej produkcji, który ujrzał światło dzienne w 2018 roku i ma na ten moment ponad 18 mln wyświetleń na YouTubie.

W komentarzach pod nim regularnie pojawiają się żarty zniecierpliwionych graczy, którzy twierdzą, że najwyraźniej 2077 w nazwie gry oznacza również rok jej premiery. Gra ma zadebiutować jeszcze w tym roku, choć data premiery została już przesunięta z 16 kwietnia na 17 września. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak cierpliwie czekać. I rozglądać się wokół, bo świat rodem z „Cyberpunka 2077” czasem pojawia się w zasięgu naszego wzroku.

Zdobywca II miejsca Liann/Vancuver, Kanada

Dowodem na to są zwycięskie zdjęcia oficjalnego konkursu fotograficznego zorganizowanego przez CD Projekt RED. Informacja o nim ukazała się na ich stronie w połowie października 2019.

„Świat Cyberpunka jest bliżej, niż myślisz. Bierz aparat, dostrzeż otaczającą Cię mroczną przyszłość i pokaż wszystkim cyberpunkową stronę swojej okolicy, żeby zyskać szansę na wygranie jednej z naszych nagród!” – zachęcali do wzięcia udziału w konkursie twórcy gry.

Uczestnicy mieli 2 miesiące na nadsyłanie zdjęć. Na konkurs przyszło ponad tysiąc prac. Zdobywców trzech głównych nagród wyłoniło jury, a 10 kolejnych wyróżnień zostało przyznanych na podstawie głosowania publiczności.

Zdobywca II miejsca – DarkPig/Hong Kong, Chińska Republika Ludowa

Najlepszą fotką lokacji, która idealnie oddaje klimat mrocznej przyszłości świata „Cyberpunk 2077”, została praca użytkownika o pseudonimie 思宇walker.

Cyberpunkowe miejsce udało mu się znaleźć i uchwycić w mieście Hangzhou w Chinach. Nagrody, które otrzymał za zajęcie pierwszego miejsca, to m.in. 4 tysiące dolarów, licencja Adobe Creative Cloud, kurtka-bomberka VIP Cyberpunk 2077 i edycja kolekcjonerska gry, którą otrzyma w dniu jej premiery.

Zdobywca I miejsca 思宇walker/Hangzhou, Chiny

Drugie miejsce zajął użytkownik Liann, który swoje zdjęcie wykonał w Vancouver w Kanadzie, a trzecie – DarkPig i jego fotografia z Hong Kongu. Jury przyznało również 3 wyróżnienia, które prezentujemy poniżej wraz z pracami wyłonionymi w głosowaniu społeczności.

Wyróżnienie – TEX/Moskwa, Rosja
Wyróżnienie – Cybercitypunk/Ho Chi Minh, Wietnam
Wyróżnienie – OHM/Bangkok, Tajlandia
Noealz/Seul, Korea Południowa
Diego Gaca/Vancouver, Kanada
CYBER WOLF/Wrocław, Polska
Nayeli Regla/Guadalajara, Meksyk
Dester/Budapeszt, Węgry
yusazh/Krasnodar, Rosja
Karolina/Szczecin, Polska
tarryframe/Moskwa, Rosja
MichalZ/Pruszków, Polska
Karolina Banach/Warszawa, Polska

Aktualne informacje o grze „Cyberpunk 2077” możecie śledzić tutaj.

Źródło użytych w tekście zdjęć: CDProjektRED.com
Tekst: KD

FUTOPIA