Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Te kadry niczym ze świata Cyberpunka 2077 to zwycięskie zdjęcia konkursu fotograficznego CD Projekt RED

Laureaci udowodnili, że hasło przewodnie konkursu –„Świat Cyberpunka jest bliżej, niż myślisz” – nie mija się z prawdą.
.get_the_title().

Emocje związane z kolejną produkcją rodzimego CD Projekt RED buzują już od dawna, bo pierwsze wzmianki o planach powstania gry „Cyberpunk 2077” pojawiły się dobrych 8 lat temu.

Atmosferę podgrzał trailer tej produkcji, który ujrzał światło dzienne w 2018 roku i ma na ten moment ponad 18 mln wyświetleń na YouTubie.

W komentarzach pod nim regularnie pojawiają się żarty zniecierpliwionych graczy, którzy twierdzą, że najwyraźniej 2077 w nazwie gry oznacza również rok jej premiery. Gra ma zadebiutować jeszcze w tym roku, choć data premiery została już przesunięta z 16 kwietnia na 17 września. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak cierpliwie czekać. I rozglądać się wokół, bo świat rodem z „Cyberpunka 2077” czasem pojawia się w zasięgu naszego wzroku.

Zdobywca II miejsca Liann/Vancuver, Kanada

Dowodem na to są zwycięskie zdjęcia oficjalnego konkursu fotograficznego zorganizowanego przez CD Projekt RED. Informacja o nim ukazała się na ich stronie w połowie października 2019.

„Świat Cyberpunka jest bliżej, niż myślisz. Bierz aparat, dostrzeż otaczającą Cię mroczną przyszłość i pokaż wszystkim cyberpunkową stronę swojej okolicy, żeby zyskać szansę na wygranie jednej z naszych nagród!” – zachęcali do wzięcia udziału w konkursie twórcy gry.

Uczestnicy mieli 2 miesiące na nadsyłanie zdjęć. Na konkurs przyszło ponad tysiąc prac. Zdobywców trzech głównych nagród wyłoniło jury, a 10 kolejnych wyróżnień zostało przyznanych na podstawie głosowania publiczności.

Zdobywca II miejsca – DarkPig/Hong Kong, Chińska Republika Ludowa

Najlepszą fotką lokacji, która idealnie oddaje klimat mrocznej przyszłości świata „Cyberpunk 2077”, została praca użytkownika o pseudonimie 思宇walker.

Cyberpunkowe miejsce udało mu się znaleźć i uchwycić w mieście Hangzhou w Chinach. Nagrody, które otrzymał za zajęcie pierwszego miejsca, to m.in. 4 tysiące dolarów, licencja Adobe Creative Cloud, kurtka-bomberka VIP Cyberpunk 2077 i edycja kolekcjonerska gry, którą otrzyma w dniu jej premiery.

Zdobywca I miejsca 思宇walker/Hangzhou, Chiny

Drugie miejsce zajął użytkownik Liann, który swoje zdjęcie wykonał w Vancouver w Kanadzie, a trzecie – DarkPig i jego fotografia z Hong Kongu. Jury przyznało również 3 wyróżnienia, które prezentujemy poniżej wraz z pracami wyłonionymi w głosowaniu społeczności.

Wyróżnienie – TEX/Moskwa, Rosja
Wyróżnienie – Cybercitypunk/Ho Chi Minh, Wietnam
Wyróżnienie – OHM/Bangkok, Tajlandia
Noealz/Seul, Korea Południowa
Diego Gaca/Vancouver, Kanada
CYBER WOLF/Wrocław, Polska
Nayeli Regla/Guadalajara, Meksyk
Dester/Budapeszt, Węgry
yusazh/Krasnodar, Rosja
Karolina/Szczecin, Polska
tarryframe/Moskwa, Rosja
MichalZ/Pruszków, Polska
Karolina Banach/Warszawa, Polska

Aktualne informacje o grze „Cyberpunk 2077” możecie śledzić tutaj.

Źródło użytych w tekście zdjęć: CDProjektRED.com
Tekst: KD

FUTOPIA