Ten bank chce wprowadzić blokadę, dzięki której ludzie nie będą mogli kupować określonych produktów

Chcesz zrezygnować z alkoholu czy papierosów? W przyszłości ten bank może ci to ułatwić.
.get_the_title().

„Monzo to bank, który sprawia, że życie staje się łatwiejsze, a nie trudniejsze” – reklamuje się na swojej stronie brytyjski bank cyfrowy. Rzeczywiście wydaje się, że Monzo wie, jak należałoby się za to zabrać. Dyrektor banku Tom Blomfield powiedział ostatnio, że myśli o wprowadzeniu nowej funkcji – blokady, dzięki której ludzie nie mogliby kupować określonych produktów.

Jeśli więc chciałbyś zrezygnować z alkoholu czy papierosów, z Monzo stałoby się to znacznie łatwiejsze – dzięki blokadzie po prostu nie mógłbyś kupić tych używek.

Z łatwością można by zablokować też McDonald’s. Ale alkohol i papierosy to dwie kwestie, na których blokadzie zależy mi najbardziej – zadeklarował Blomfield. Blomfield mówi, że póki co Monzo nie jest w stanie wprowadzić tego rodzaju blokady, jednak jest ona jak najbardziej realna. W zeszłym roku bank wprowadził narzędzie, które pozwoliło klientom przestać wydawać pieniądze na hazard. Jak myślicie, czy takie rozwiązanie jest w stanie pomóc osobom, które mają poważny problem z samokontrolą?

Zdjęcia: Monzo
Tekst: NS

FUTOPIA