Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Ten bank chce wprowadzić blokadę, dzięki której ludzie nie będą mogli kupować określonych produktów

Chcesz zrezygnować z alkoholu czy papierosów? W przyszłości ten bank może ci to ułatwić.
.get_the_title().

„Monzo to bank, który sprawia, że życie staje się łatwiejsze, a nie trudniejsze” – reklamuje się na swojej stronie brytyjski bank cyfrowy. Rzeczywiście wydaje się, że Monzo wie, jak należałoby się za to zabrać. Dyrektor banku Tom Blomfield powiedział ostatnio, że myśli o wprowadzeniu nowej funkcji – blokady, dzięki której ludzie nie mogliby kupować określonych produktów.

Jeśli więc chciałbyś zrezygnować z alkoholu czy papierosów, z Monzo stałoby się to znacznie łatwiejsze – dzięki blokadzie po prostu nie mógłbyś kupić tych używek.

Z łatwością można by zablokować też McDonald’s. Ale alkohol i papierosy to dwie kwestie, na których blokadzie zależy mi najbardziej – zadeklarował Blomfield. Blomfield mówi, że póki co Monzo nie jest w stanie wprowadzić tego rodzaju blokady, jednak jest ona jak najbardziej realna. W zeszłym roku bank wprowadził narzędzie, które pozwoliło klientom przestać wydawać pieniądze na hazard. Jak myślicie, czy takie rozwiązanie jest w stanie pomóc osobom, które mają poważny problem z samokontrolą?

Zdjęcia: Monzo
Tekst: NS

FUTOPIA