Tesco przekazuje niesprzedane jedzenie potrzebującym zwierzętom

Mamy nadzieję, że inne sklepy wezmą z niego przykład!
.get_the_title().

Tesco kontynuuje walkę z marnowaniem żywności. W ciągu zaledwie dwóch lat skala tego zjawiska spadła w sklepach marki o 41 proc. – nadwyżki jedzenia przekazywane są do Banków Żywności i podobnych organizacji.

„Duża pomoc dla małych przyjaciół” – taką nazwę nosi nowa akcja, w ramach której Tesco zatroszczy się także o zwierzęta w potrzebie.

Organizacje pozarządowe i instytucje publiczne z całego kraju, które działają na rzecz dobra zwierząt, mogą się zgłaszać do Tesco, by nieodpłatnie odbierać żywność dla swoich pupili.

źródło: tesco

Rodzaj i ilość przekazanej żywności zależy od profilu organizacji i tego, jakie zwierzęta ma pod opieką – co innego będzie odpowiednie dla kur, a co innego dla słoni z ZOO. Organizacja może odebrać tyle żywności, ile potrzebuje, jedynym ograniczeniem są tutaj zapasy każdego ze sklepów. Ilość żywności jest ustalana indywidualnie ze sklepem – tłumaczy Małgorzata Tokarz, kierownik operacyjny ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Tesco Polska.

W akcji może wziąć udział każda organizacja, która ma formę prawną oraz posiada zaświadczenie od lekarza weterynarii potwierdzające, że zwierzęta są pod jego opieką.

Następnie organizacja musi się zatroszczyć tylko o pojemniki odpowiednie do transportu żywności, a także odbiór i transport jedzenia z najbliższego Tesco. Mamy nadzieję, że inne sklepy wezmą przykład z Tesco i także zadbają w ten sposób o zwierzęta!

Tekst: NS

FUTOPIA