Uber rozpoczął współpracę z aplikacją Calm, aby pasażerowie mogli trenować mindfullness podczas jazdy

Opcja póki co jest dostępna wyłącznie dla zestresowanych pasażerów na terenie Wielkiej Brytanii.
.get_the_title().

Praktykowanie mindfulness zyskuje coraz większą popularność. Trening uważności jest już możliwy także w brytyjskim Uberze. Tamtejszy oddział firmy rozpoczął właśnie współpracę z aplikcają Calm, która uczy użytkowników medytacji i pomaga im się zrelaksować.

Teraz będzie to możliwe także podczas podróży Uberem, gdyż do brytyjskiej wersji aplikacji zostały dodane cztery ćwiczenia z Calm.

Ich czas trwania dopasowany został do długości najpopularniejszych tras pokonywanych przez brytyjskich pasażerów, a więc do wyboru jest trening trwający 3 minuty, 5,5 minuty, 12 minut i 20 sekund oraz pół godziny.

Około 54 proc. osób korzystających z Ubera wykorzystuje czas spędzony w podróży na sprawdzanie e-maili, przeglądanie portali społecznościowych i newsów na smartfonach. Podczas następnej podróży Uberem mają więc szansę uciec od pracy choć na kilka chwil i się zrelaksować – mówi rzecznik prasowy brytyjskiego Ubera. Firma zdecydowała się na wprowadzenie ćwiczeń z kategorii mindfullness do swojej aplikacji po badaniach, z których wynika, że aż 37 proc. Brytyjczyków w związku z perspektywą nowego roku czuje wyczerpanie.

Ponad połowa (56 proc.) chce zmienić pracę, a aż 46 proc. jest zdania, że ich obecny tryb życia jest niezdrowy i sprawia, że są zestresowani.

W ankiecie wzięło udział 2 tys. dorosłych mieszkańców Wielkiej Brytanii. Aplikacja Calm nie będzie dostępna wyłącznie dla pasażerów – Uber przygotował relaksujące ćwiczenia także dla swoich kierowców, którzy mogą skorzystać ze znacznie krótszych, bo 3-minutowych, odstresowujących treningów mindfullness.

Tekst: NS

FUTOPIA