W 2021 roku doświadczymy jeszcze większego przyspieszenia technologicznego

Zjawisko intensywnego rozwoju technologii już nikogo nie zaskakuje. Od kilku lat podziwiamy coraz to nowsze i przełomowe rozwiązania i technologie. Jednych to fascynuje, innych przeraża. Najbardziej kontrowersyjną, ale też najszybciej rozwijającą się gałęzią całego przemysłu technologicznego jest rozwój sztucznej inteligencji.
Ostatnie sześć miesięcy przyniosło więcej transformacji cyfrowej niż cała ubiegła dekada.

Firmy świadczące usługi technologiczne cieszą się dużym zainteresowaniem różnych sektorów. HCL Technologies, międzynarodowa firma świadcząca usługi informatyczne z siedzibą w Indiach, mówi o znacznym wzroście inwestowania, czerpania korzyści z możliwości szybkiego przesyłania danych do chmury, zainteresowania cyberbezpieczeństwem, blockchainem, rozwiązaniami analitycznymi i internetowymi. – Rok 2021 przyniesie ogromne przyspieszenie cyfrowe we wszystkich sektorach. COVID-19 udowodnił, że technologia może być największym czynnikiem umożliwiającym firmom przetrwanie i rozwój – dodaje przedstawiciel firmy HCL Technologies.

Przewiduje się, że takie sektory jak energetyka, produkcja i motoryzacja mogą odnotować wolniejszy wzrost niż technologia, telekomunikacja, usługi finansowe, a nawet sektor opierający się na naukach przyrodniczych. Z kolei sektory mocno dotknięte pandemią, takie jak handel detaliczny czy hotelarstwo, są w trakcie przekształcania i redefiniowania swoich modeli biznesowych. Wprowadzają model interakcji 'zero-touch’, często wykorzystując w tym celu sztuczną inteligencję, analitykę i inne innowacje cyfrowe. Chodzi oczywiście o zminimalizowanie kontaktu – goście otrzymują dostęp do asystenta w formie chatbota opartego na sztucznej inteligencji. Mogą również przeprowadzić z nim rozmowę na temat płatności, dokonać jej, bezdotykowo skorzystać z usługi parkingu czy przechować bagaż i otrzymać menu.

Photo by ThisisEngineering RAEng on Unsplash

Po rozłożeniu staje się tabletem.

Samsung Galaxy Z Fold2 5G

Oto kolejny rozdział w historii urządzeń mobilnych. Samsung Galaxy Z Fold to smartfon, który zmienia kształt przyszłości. Złożony Galaxy Z Fold2 5G oddaje do naszej dyspozycji 6,2-calowy ekranem, a po rozłożeniu staje się w pełni funkcjonalnym tabletem, oferując funkcjonalną przestrzeń do pracy i rozrywki, dając wiele nowych możliwości niedostępnych w klasycznych smartfonach. 7,6-calowy, inteligentny wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X zapewnia nie tylko bogatą gamę kolorów, ale również dostosowuje częstotliwość odświeżania do tego, co aktualnie robimy, gwarantując płynne odtwarzanie treści i oszczędzając baterię.

Zaawansowany mechanizm zawiasu Galaxy Z Fold2 5G zapewnia doskonałą płynność podczas składania. Smartfon został zaprojektowany tak, aby po rozłożeniu można ustawić go pod dowolnym kątem, co zapewnia niesamowitą elastyczność i swobodę działania w przypadku rozmów wideo czy korzystania z aplikacji, które wymagają więcej przestrzeni.

Nowatorska konstrukcja Galaxy Z Fold2 5G zapewnia jeszcze lepsze wsparcie w codziennych działaniach, sprawiając że smartfon elastycznie dostosowuje się do naszych potrzeb. Multitasking z Galaxy z Fold2 5G to czysta przyjemność – dzięki udoskonalonemu układowi wielu okien i opcji App Continuity możesz wykonywać wiele zadań z dwiema aplikacjami na ekranie zewnętrznym, przenosić je na ekran główny, otwierać trzecią aplikację na podzielonym ekranie, a następnie jednym dotknięciem wybrać okno, w których chcesz pracować lub grać.

materiały partnerskie

Image

David Johnson

główny analityk Forrester Reaserch

Doświadczenie pracowników w 2021 roku będzie definiowane przez długoterminową pracę zdalną i zarządzanie kryzysowe. Sukces będzie w dużym stopniu zależeć od siły strategii organizacji dotyczącej doświadczenia pracowników (EX), a także od inwestycji technologicznych.

W czasie pandemii firmy technologiczne umocniły swoją pozycję i stały się jeszcze silniejsze.

Sztuczna inteligencja coraz częściej pojawia się ona w różnych aspektach naszego życia, teraz jednak dużo większy nacisk kładzie się na jej etyczny wpływ. Przewiduje się, że w ciągu kilku najbliższych lat firmy będą współpracowały z partnerami, którzy przestrzegają zasad etyki danych oraz będą stosować takie praktyki przetwarzania danych, które odzwierciedlają wartości firmy oraz klientów. Firma HCL Technologies w swoich prognozach dodała, że choć pandemia COVID-19 zamieniła ostatni rok w czas niepewności i strachu, sektor technologiczny jako całość, a zwłaszcza usługi technologiczne, poradził sobie z problemami, a nawet stał się dzięki temu silniejszy. Globalne firmy IT doświadczają odbudowy biznesu i wzmacniają perspektywy.

Według Davida Johnsona, głównego analityka Forrester Reaserch w 2021 roku zaobserwujemy jeszcze większy rozwój pracy zdalnej, automatyzacji i technologii HR. Z kolei w sektorze usług finansowych najbardziej ucierpieli ubezpieczyciele, spadły też zyski banków. Redukcja kosztów stała się wysokim lub wręcz krytycznym priorytetem. Równie ważna okazała się poprawa zdolności do inwestycji, szczególnie tych opartych na technologiach. W niektórych prognozach bankowych i ubezpieczeniowych na 2021 rok wymienia się dwa obszary, które najbardziej skorzystają z takich innowacji: zarządzanie oszustwami i roszczeniami. Wygląda więc na to, że pandemia koronawirusa to kryzys dla firm świadczących usługi finansowe, ale również okazja dla oszustów i hakerów.

Photo by Uriel Soberanes on Unsplash

Kto powiedział, że szkła nie da się złożyć?

Samsung Galaxy Z Flip 5G

Poznaj smartfon, który wyznacza trendy. Galaxy Z Flip 5G trudno pomylić z jakimkolwiek innym. Unikatowa składana konstrukcja, ekran pokryty ultracienkim szkłem i charakterystyczny kolor nadają mu niepowtarzalny wygląd, który przykuwa uwagę. Galaxy Z Flip 5G składa się do zaskakująco kompaktowego rozmiaru, dzięki czemu z łatwością mieści się w dłoni, kieszeni lub małej torebce.

Wyjątkowy design to nie wszystko. Galaxy Z Flip 5G rewolucjonizuje sposób, w jaki korzystaliśmy do tej pory ze smartfonów – od rozmów przez obsługę ulubionych aplikacji czy mobilną fotografię. Teraz możemy zrobić jeszcze więcej bez konieczności trzymania smartfonu w dłoni.

Dzięki zastosowaniu rewolucyjnego elastycznego szkła, wyświetlacz Galaxy Z Flip 5G można złożyć i swobodnie umieścić w kieszeni, a po rozłożeniu wystarczy go ustawić pod dowolnym kątem, aby uchwycić więcej– od selfie, przez grupowe ujęcia, aż po nocne ujęcia. Bez konieczności korzystania z lampy błyskowej, czy statywu. Do tego bateria wystarczająca na cały dzień i gotowość na hiperszybką łączność 5G. Z Galaxy Z Flip 5G nigdy nie przegapimy powiadomienia, SMS-a czy połączenia. Dyskretny, dotykowy ekran umieszczony na zewnątrz urządzenia wyświetla najważniejsze informacje nawet gdy Galaxy Z Flip 5G jest zamknięty. Po rozłożeniu wyświetlacz Galaxy Z Flip 5G automatycznie dzieli się na dwa 4-calowe ekrany, dzięki czemu można łatwo wyświetlać obrazy, treści lub filmy w górnej części wyświetlacza, a w dolnej części sterować nimi. Wyświetlacz Dynamic AMOLED zapewnia niezwykle żywe i wyraźne barwy oraz chroni oczy przed zmęczeniem dzięki filtrowi światła niebieskiego.

materiały partnerskie

FUTOPIA