Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W Chinach rusza aplikacja Pay-a-Vegan, która płaci użytkownikowi za wybór roślinnego jedzenia w restauracji

Celem aplikacji jest między innymi zachęcanie restauracji do dodawania kolejnych opcji wegańskich do swojego menu.
.get_the_title().

Mieszkańcy Chin kochają mięso. Jednak w ostatnich latach przedsiębiorcy zaczęli postrzegać ten kraj jako potencjalny rynek dla żywności pochodzenia roślinnego. Zauważono, że nastąpił tam również ogromny rozwój restauracji oferujących dania wegańskie i wegetariańskie. Mieszkańcy chętnie biorą udział w akcjach typu Green Monday czy Veganuary.

Nowo powstała aplikacja Pay-a-Vegan ma zachęcić gości do szukania potraw wolnych od składników pochodzenia zwierzęcego, a restauracje – do ich serwowania.

Główna pomysłodawczyni Pay-a-Vegan, Eiko Onishi mówi, że aplikacja poinformuje wegan także o nowych restauracjach, które mogą zainteresować ich swoim menu.

Eiko Onishi / fot: James Wendlinger

W jaki sposób będzie działać Pay-a-Vegan?

Za każdy paragon wskazujący na zakup bezmięsnego posiłku, który zostanie przesłany do aplikacji, Pay-a-Vegan odda użytkownikowi 1 dolara.

Środki te będzie można wykorzystać w restauracjach partnerskich serwisu. Zbieranie danych dotyczących zamówionych dań pozwoli twórcom aplikacji zorientować się, co i gdzie najczęściej wybierają klienci. Analizy konsumenckie trafią następnie do restauracji należących do aplikacji.

źródło: unsplash

Skąd wziął się pomysł na taką aplikację? – Chińczycy jedzą dużo mięsa i owoców morza. Chcę to choć w jakimś stopniu zmienić, a ta aplikacja może w tym pomóc. Zamiast przekonywać restauratorów do otwierania nowych, czysto wegańskich lokali, łatwiej jest poprosić ich o zwiększenie opcji roślinnych – tłumaczy Eiko Onishi. Aplikacja wystartuje w czerwcu, kiedy uzyska wsparcie finansowe od inwestorów i dotacje rządowe.

Tekst: Marta Mankiewicz

FUTOPIA