Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W Dubaju powstanie Raining Street, czyli kilometrowa ulica ze sztucznym deszczem. Ma nieść ulgę podczas upałów

„Gdy temperatura sięga 40-50 stopni Celsjusza, niechętnie spędzamy czas pod gołym niebem. Trzeba więc stworzyć technologię, dzięki której będzie można kontrolować warunki klimatyczne, panujące na zewnątrz” – tłumaczy pomysłodawca projektu, Kleindienst Group.
.get_the_title().

Kolejne państwa luzują pandemiczne obostrzenia, ale zagraniczne podróże nadal stoją pod wielkim znakiem zapytania. Jednak nawet jeśli w najbliższym czasie będziemy eksplorować wyłącznie naszą najbliższą okolicę, to warto snuć plany o nieco dalszych eskapadach. Jednym z najpopularniejszych kryteriów wyboru kierunków urlopowych jest to, żeby było tam ciepło. Ale nawet najbardziej ciepłolubne osoby nie wytrzymają za długo w temperaturze sięgającej ponad 40 stopni. Tymczasem w Dubaju potrafi być jeszcze goręcej. Z myślą o turystach i rezydentach miasta firma Kleindienst Group stworzy tam projekt, który ma przynieść wytchnienie i orzeźwienie.

To Raining Street, czyli bulwar, na którym temperatura będzie obniżana o kilkanaście stopni Celsjusza za pomocą sztucznego deszczu.

Wizualizacja The Heart of Europe, fot. za KhaleejTimes.com

Ten projekt ma powstać na archipelagu sztucznych wysp The World, a dokładniej w jego części nazwanej The Heart of Europe. Wyspy, których budowa zakończyła się w 2008 roku, okazały się, delikatnie mówiąc, nie najlepszą inwestycją. W 2016 roku 291 z nich nie było w ogóle zabudowanych. Do tej sytuacji przyczynił się kryzys finansowy, który wstrzymał pracę inwestorów. A w międzyczasie natura zrobiła swoje: część wysp zaczęła tonąć w wodach Zatoki Perskiej, przez co archipelag stracił swój główny znak rozpoznawczy, czyli kształt mapy świata.

Kompleks 6 wysp The Heart of Europe trafił jednak w ręce Kleindienst Group, która zapewnia, że będzie to niezwykłe miejsce z licznymi restauracjami, hotelami, butikami i centrami sportu i rozrywki.

Jego otwarcie ma nastąpić jeszcze w tym roku. Jedną z atrakcji, która ma przyciągnąć turystów, będzie właśnie Raining Street. To konstrukcja zlokalizowana przy bulwarze z kafejkami, sklepami z pamiątkami i butikami.

Gdy temperatura powietrza przekroczy 27 stopni Celsjusza, z ukrytych na dachach budynków rur spadnie deszcz.

Kleindienst Group donosi, że intensywność opadów będzie regulowana i przechadzający się Raining Street muszą brać pod uwagę fakt, że może ich tam złapać kapuśniaczek, ale też ulewa.

Wyświetl ten post na Instagramie.

The Heart of Europe is six islands set against the backdrop of The World Islands, Dubai in the Arabian sea, 4km offshore. This mixed-use development consists of 13 themed hotels and resorts with three islands dedicated to private luxury holiday residences, with access to retail, F&B and festive events all year round. This destination is set to be the region's most talked about attraction and The Heart of Europe presents a unique opportunity for our investors to earn lucrative ROI from Dubai's booming hospitality industry. Visit us at Cityscape Global, Stand 3F30 to learn about our current projects and investment opportunities. #kleindienst #kleindienstgroup #theheartofeurope #cityscape #cityscapeglobal #worldislandsdubai #worldislands

Post udostępniony przez The Heart Of Europe – Official (@thoe_dubai)

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich zraszacze, które mają zapewnić efekt chłodzącej bryzy, są dość powszechne. Pojawiają się przy takich atrakcjach jak ogrody zoologiczne czy parki rozrywki. Raining Street idzie jednak o krok dalej, bo zapewni utrzymanie temperatury na poziomie nie wyższym niż 27 stopni Celsjusza. Autorzy projektu zapewniają, że osoby odwiedzające tę ulicę nie powinny obawiać się nawet ulewy – o ile wezmą parasolki i płaszcze przeciwdeszczowe!

Źródło zdjęcia głównego: Kleindienst Group
Tekst: KD

FUTOPIA