W Gdańsku za 1 zł wynajmiesz lokal pod swój biznes. Trzeba tylko spełnić jeden warunek

Masz pomysł na biznes, a nie masz lokalu? Gdańsk udostępni ci go za złotówkę.
.get_the_title().

Gdańsk wystartował z drugą edycją programu, który w szczególności powinien zainteresować początkujących przedsiębiorców. To projekt „Lokal na start za złotówkę”, który daje możliwość wynajęcia lokalu za tytułowe 1 zł, w celu rozkręcenia własnego biznesu.

W tegorocznej edycji miasto Gdańsk udostępnia 5 wyremontowanych, gotowych do zagospodarowania lokali. Oczywiście najemca może wprowadzać wszelkie zmiany w przestrzeni wedle uznania. W pierwszym roku użytkowania czynsz będzie wynosić 1 zł za metr kwadratowy. W kolejnych latach prowadzenia działalności stawka czynszu ustalana jest przed podpisaniem umowy najmu.

Celem projektu jest wsparcie osób, które dopiero rozpoczynają swoją karierę biznesową. Dlatego aby uzyskać możliwość wynajęcia jednego z lokali, należy posiadać zarejestrowaną działalność gospodarczą, i musi to być pierwsza firma, założona nie wcześniej niż 12 miesięcy temu. Dokumenty można składać do 29 marca.

Lokal przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego ŹRÓDŁO: GDANSK.PL

Oto adresy lokali dla zainteresowanych:

1. Bohaterów Getta Warszawskiego 16 – Wrzeszcz Górny – pow. 30,15 m2
2. Brzechwy 2 – Przeróbka – pow. 33,40 m2
3. Na Zaspę 55/56 – Nowy Port – pow. 33,89 m2
4. Osiedle 2 – Olszynka – pow. 64,06 m2
5. Wita Stwosza 73 – pom. 119 – Oliwa – pow. 15,58 m2

W lokalach z poprzedniej edycji tego programu rozkręcono między innymi takie biznesy jak „Mewka”, czyli otwarta pracownia wystawienniczo-warsztatowa; punkt odbioru rzeczy zamówionych przez Internet; produkowanie piżam dziecięcych z bawełny organicznej.

Źródło: gdansk.pl
Tekst: AN

FUTOPIA