Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W Poznaniu powstała wyjątkowa ścieżka w koronach drzew

Poznaniacy i turyści odwiedzający stolicę Wielkopolski mogą skorzystać z nowej, niecodziennej atrakcji i chociaż na moment oderwać się od przyziemnych (dosłownie) spraw.
.get_the_title().

Malownicza ścieżka wiedzie nad Doliną Szklarki w Antoninku, nieopodal Jeziora Maltańskiego i zoo, a jej częścią jest punkt wypoczynkowo-widokowy, z którego można podziwiać okoliczną przyrodę.

Ma długość 250 metrów, a w najwyższym miejscu wznosi się 13 metrów ponad ziemią.

„Ścieżka w koronach drzew jest już udostępniona odwiedzającym tereny leśnictwa Antoninek, jednak ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, z pewnymi ograniczeniami” – informują przedstawiciele PIM.

Spacerowicze muszą zastosować się do zasad panujących na miejscu, czyli m.in. respektować ruch jednostronny, unikać korzystania z wiaty i  małej infrastruktury leśnej (ławek, stołów, śmietników lub stojaków na rowery), a także utrzymywać między sobą odległość przynajmniej dwóch metrów.

Zarówno ścieżka, jak i pobliski pomost zostały wybudowane przez spółkę Poznańskie Inwestycje Miejskie w ramach projektu “Poznawcze szlaki rekreacyjno–turystyczne leśnictwa Antoninek”. Koszt całej inwestycji to ok. 4,2 mln zł.

Zdjęcia: Poznańskie Inwestycje Miejskie
Tekst: Dominika Szymańska

FUTOPIA