Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W Poznaniu rozpoczyna się budowa najnowocześniejszego schroniska w kraju

Bogata oferta schroniska przyciągnie nie tylko osoby chcące adoptować czworonogi.
.get_the_title().

W lipcu rozpocznie się budowa nowego schroniska dla zwierząt w Poznaniu, które powstanie przy ulicy Kobylepole. Zgodnie z zapowiedziami urzędników, ma to być najnowocześniejsza w Polsce placówka tego typu.

W nowoczesnym schronisku, które ma zostać oddane do użytku za dwa lata, znajdzie się miejsce dla 250 psów i 250 kotów.

Psy będą mieć do swej dyspozycji ogrzewane pomieszczenia i duże wybiegi, natomiast koty zamieszkają nie w klatkach, a w gwarantujących swobodę kociarniach. W poznańskich schronisku znajdzie się także miejsce dla królików czy szczurów, a zwierzęta chore będą oddzielone od zwierząt zdrowych.

Nowe schronisko to także nowoczesne zaplecze weterynaryjne, a także sale treningowe i przestrzeń, w której będą organizowane imprezy, pokazy i wykłady.

Schronisko ma być miejscem, do którego przychodzi się nie tylko, aby adoptować czworonogi czy poszerzyć swoją wiedzę na ich temat. Nowo wybudowany obiekt stanie się prawdziwym centrum zwierząt. Będzie tam można skorzystać z usług specjalistów, np. lekarza weterynarii, psiego fryzjera czy trenera lub ciekawie spędzić czas ze swoim pupilem – mówi dla portalu poznan.naszemiasto.pl Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych. Dźwig mówi, że nowoczesne rozwiązania, które zastosowane zostaną w poznańskiej placówce, zostały zainspirowane najbardziej innowacyjnymi schroniskami na terenie całej Europy.

Źródło zdjęć: UMP
Tekst: NS

FUTOPIA