W przypadku rozwodów w Kalifornii zwierzęta będą traktowane jak dzieci

Duży krok ku temu, aby zwierzęta w świetle prawa były traktowane bardziej jak dzieci niż przedmioty.
.get_the_title().

Choć dla wielu rozłąka z ukochanym zwierzakiem jest bardziej bolesna niż rozstanie z partnerem, w świetle prawa zwierzęta domowe traktowane są na równi z dobrami materialnymi, takimi jak telewizor, meble i inne pozbawione ładunku emocjonalnego przedmioty, które trzeba podzielić na pół. Sytuacja ta, przynajmniej w Kalifornii, niedługo ulegnie zmianie.

Gubernator Kalifornii Jerry Brown podpisał niedawno ustawę, która odpowiedzialność za dobro zwierząt domowych w przypadku rozwodu kładzie na sędziów. To oni będą mogli zdecydować o losie zwierzaka i o tym, czy znajdzie się ono pod wspólną opieką właścicieli, czy samodzielną jednego z nich.

Decyzja zależeć będzie od tego, która strona w bardziej efektywny sposób będzie w stanie uchronić zwierzę przed przemocą i krzywdą, a także zapewnić mu jedzenie, picie, schronienie oraz opiekę weterynaryjną.

Choć podobne prawo obowiązuje już w stanach Alaska i Illinois, to właśnie to uchwalone w Kalifornii ma największe znaczenie, gdyż dotyczy największego stanu w USA pod względem zaludnienia.

Źródło: Conner & Roberts

FUTOPIA