Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Nie tylko bitcoin, czyli dlaczego wartość litecoina wzrosła wczoraj o 80%?

Wartość kolejnej kryptowaluty rośnie w zastraszającym tempie.
.get_the_title().

Od początku bieżącego roku wartość litecoina, innej obok bitcoina robiącej globalną furorę kryptowaluty, wzrosła od 4 do… 329,91 dolarów. Prawdziwy boom nastąpił jednak wczoraj, a w wyniku nadmiernego ruchu i ogromnego, osiemdziesięcioprocentowego (!!!) wzrostu, korzystanie z jednej z najważniejszych na świecie giełd kryptowalut, jaką jest Coinbase, w zakresie transakcji litecoinowych stało się niemożliwe, zaś użytkowników witała jedynie informacja o tymczasowej niedostępności usługi.

fot. Quartz

Co jest wyjątkowego w tej kryptowalucie? Przede wszystkim to, że transakcje realizowane przy jej wykorzystaniu są znacznie szybsze, stąd wydaje się ona bardziej praktyczna przy płatnościach.

Zwłaszcza, że ze względu na szybko rosnącą wartość bitcoina jest on często przechowywany z nadzieją na kolejne wzrosty, a nie wydawany, co może tłumaczyć wzrost zainteresowania litecoinem oraz gwałtowny przyrost jego ceny.

Euforia związana z kryptowalutami, choć dotyczy głównie inwestorów detalicznych, stopniowo przenosi się także na tych instytucjonalnych. Ogromny wpływ będzie tu z pewnością miało uruchomienie w tym tygodniu przez giełdę Cboe Holdings derywatów na bitcoiny. 18 grudnia to samo planuje zrobić przedsiębiorstwo CME Group. Na należącej do Coinbase’a platformie GDAX, Litecoin stanowi aktywa, które najczęściej, i to z ogromną przewagą, są obiektem handlu, co dobrze obrazują poniższe dane.

fot. Quartz

Szaleństwo trwa w najlepsze i pozostaje mieć nadzieję, że nie nadejdzie taki dzień, w trakcie którego słupki wykresów gwałtownie i boleśnie polecą w dół.

Więcej o litecoinie, bitcoinie oraz możliwościach wykorzystania technologii blockchain przeczytacie w magazynie F5 Print Edition „La Familia”, który możecie zamówić tutaj.

FUTOPIA