We Wrocławiu powstanie kolejny mikroapartamentowiec!

We Wrocławiu wkrótce będzie można zamieszkać w kolejnym mikroapartamentowcu. Najmniejsze mieszkania, które znajdą się w tym budynku, będą miały powierzchnię 12 metrów kwadratowych.
.get_the_title().

Mikroapartamentowce – budynki mieszkalne, w skład których wchodzą niewielkie kawalerki – to nie tyle konieczność wynikająca z kurczenia się przestrzeni mieszkaniowej w dużych miastach, ale gorący trend, za którym podąża coraz więcej młodych ludzi.

Mikroapartamentowce mają liczne zalety: są zlokalizowane w centrach miast, cechują się nowoczesnym, modnym designem i wysokiej jakości wykończeniem wnętrz.

Na niewielkiej powierzchni oferują ponadto zaskakująco dogodne warunki mieszkaniowe.

We Wrocławiu powstanie już trzeci mikroapartamentowiec – Starter III zostanie wybudowany na złączeniu ulic Dyrekcyjnej i Borowskiej.

Na powierzchni 6,5 tysiąca metrów kwadratowych powstanie 255 niewielkich mieszkań.

Lokalizacja i charakter zabudowy otaczającej budynek będzie determinowała jego styl – dlatego architekci z biura AP Szczepaniak, które wygrało przetarg, chcą aby mikroapartamentowiec nawiązywał do XIX- i XX-wiecznej estetyki okolicy. Stąd klinkierowa okładzina elewacyjna przypominająca tradycyjną zabudowę sąsiedztwa oraz kolor fasady świetnie komponujący się ze współczesnym designem położonej w pobliżu Galerii Wroclavia.

Źródło: Mad White
Źródło: Mad White

Mikroapartamentowiec będzie miał siedem pięter, ale kondygnacyjny charakter budynku został zaburzony poprzez niecodzienne rozplanowanie okien. Od strony południowo-wschodniej kondygnacje obniżono, aż do piątego poziomu.

Niższa część budynku została przeznaczona na tarasy użytkowe.

Źródło: Mad White

Na parterze mikroapartamentowca powstaną lokale usługowe oraz pomieszczenia wspólne dla mieszkańców – między innymi siłownia, pralnia czy sala rekreacyjna.

Źródło: Mad White

FUTOPIA