Większość pracowników Google i Facebooka może pracować z domu nawet do 2021 roku. Taka jest decyzja władz koncernów

Gigantyczne kolejki do sklepów meblarskich zaczynają nabierać sensu. Coraz więcej osób musi zainwestować w biurko i krzesło do pracy z domu.
.get_the_title().

Przymusowy home office udowodnił to, co część z nas podejrzewało od dawna: większość spotkań mogła być zastąpiona jednym e-mailem. Wiele osób przywitało więc z radością możliwość pracy z domu, zwłaszcza że ma ona szereg plusów. Eksperci zaczęli jednak zauważać, że praca zdalna nie zawsze oznaczała właśnie pracę z domu i to w dodatku bez innej możliwości. Psychologowie widząc negatywny wpływ, jaki ma pandemia na nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne, coraz głośniej przypominają o tym, że obecna sytuacja to nie jest standardowy home officw. Ma on miejsce w ekstremalnie stresujących warunkach, z jakimi nie mieliśmy okazji się dotychczas mierzyć. Dlatego wiele osób może już chcieć powrotu do biura.

Z drugiej strony – pandemia nadal trwa, więc władze Google i Facebooka zapowiadają, że nie będą nikogo zmuszać do rezygnacji z home office nawet do 2021 roku.

Igor Son/Unsplash

Z informacji, do których dotarł portal The Information, wynika, że Sundar Pichai, chief executive officer Google, poinformował pracowników firmy, że od nikogo nie będzie wymagany powrót do pracy w biurze co najmniej do października, a najprawdopodobniej nawet do 2021 roku. Mając na uwadze, że mogą znaleźć się osoby, które jednak czują potrzebę lub konieczność powrotu do firmy, zapewnił, że od lipca będą miały taką możliwość.

Oczywiście wcześniej pomieszczenia zostaną przystosowane do zapewnienia wszelkich nowych standardów bezpieczeństwa, chroniących pracowników przez koronawirusem.

Daria Naprhiakina/Unsplash

Tym samym Google poszedł w ślady Amazona i Facebooka. Amazon wydał już wcześniej oświadczenie, że pracownicy pozostaną w trybie home office co najmniej do października. Rzecznik prasowy Facebooka poinformował zaś, że zatrudnieni nie będą już musieli wracać do biur w tym roku. Mark Zuckerberg już miesiąc temu twierdził, że praca z domu nie powinna stanowić problemu dla większości pracowników Facebooka, bo z powodzeniem mogą wykonywać swe obowiązki zdalnie. Osoby, które będą miały z tym kłopot ze względów zawodowych lub osobistych, zostaną przywrócone do pracy w biurze w pierwszej kolejności.

CEO Facebooka poinformował ponadto, że do lipca 2021 roku nie będą organizowane żadne spotkania biznesowe, w których miałoby uczestniczyć więcej niż 50 osób.

A jak sytuacja wygląda w waszych firmach? Czy może raczej jak chcielibyście, żeby wyglądała?

Źródło zdjęcia głównego: Jacky Chiu/Unsplash
Tekst: KD

FUTOPIA