W miejscu dawnego skłotu w Poznaniu otworzy się hotel dużej międzynarodowej marki

Kiedyś mieścił się tam sklep Moda Polska, później swój skłot stworzyli tam anarchiści, a teraz w tym miejscu powstanie hotel. W modernistycznej kamienicy obok Starego Rynku otworzy go globalna sieć Best Western.
.get_the_title().

W samym sercu Poznania, u zbiegu ulic Szkolnej i Paderewskiego powstanie Sure Hotel. To nowa marka Best Western i drugi tego typu obiekt w Europie, po otwartym niedawno w Szwecji. Best Western to trzecia największa sieć hotelowa na świecie, posiadająca obiekty w ponad 100 miejscach. Swoją główną siedzibę ma w Phoenix w USA. Wszystkie hotele należące do grupy są niezależnie zarządzane przez prywatnych inwestorów. Poznański ma zostać otwarty na przełomie 2019 i 2020 roku.

Zdjęcie: NaszeMiasto.pl

Wygląda na to, że sieć odmieni pechową historię kamienicy i przywróci jej świetność. Lata temu jej właściciele popadli w długi i zniknęli bez śladu. Budynek zamieniał się w ruinę. Aż do czasu, kiedy zamieszkali w nim poznańscy anarchiści. Uprzątnęli gruz, zadbali o oczyszczenie elewacji z warstw reklam i plakatów. W kamienicy założyli znany skłot OD:zysk, gdzie mieszkali, organizowali różne spotkania i wydarzenia. W 2013 r. jednak o budynek upomniał się komornik. Kamienica została zlicytowana, kupił ją poznański biznesmen, który przez jakiś czas bezskutecznie próbował pozbyć się skłotersów. W końcu zapłacił im pieniądze, które ci przekazali Wielkopolskiemu Stowarzyszeniu Lokatorów, by pomóc m.in. osobom eksmitowanym.

Zdjęcie główne: Marek Krzemiński/TVN24

FUTOPIA