Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

WOŚP gra dalej! Najfajniejsze aukcje vol. 2

Przygotowaliśmy dla was kolejne zestawienie ciekawych aukcji toczących się nadal dla WOŚP. Wśród nich są też te, na które sami zwróciliście naszą uwagę pod częścią pierwszą – chętnie podzielimy się nimi z resztą czytelników!
.get_the_title().

Tragiczne wydarzenia z Gdańska przygasiły radość i entuzjazm, jaki co roku w milionach Polaków wyzwala akcja Jurka Owsiaka. Nie zapominajmy jednak, że niezależnie od obecnej sytuacji i dalszych losów fundacji, WOŚP nadal zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Zerknijcie więc na aukcje, które polecaliśmy ostatnio tutaj, zapoznajcie się z kolejną listą i licytujemy dalej!

1. Skok ze spadochronem od Rafała Gębury i Sky Camp

charytatywni.allegro.pl

WOŚP sprawia, że robi nam się cieplej na sercu. Tym razem może je jednak wprawić również w pozytywne, ale pewnie nie najmniejsze palpitacje. Takie wrażenia zapewni wygrana w licytacji skoku ze spadochronem. Nagroda zostanie zrealizowana latem na Półwyspie Helskim, co oznacza, że oprócz niezłego zastrzyku adrenaliny, zwycięzca będzie mógł zobaczyć to malownicze miejsce z lotu ptaka i wylądować na piaszczystej plaży.

charytatywni.allegro.pl

A gdyby na chwilę przed trochę obleciał go strach, otuchy mu doda Rafał Gębura, czyli prowadzący kanał „7 metrów pod ziemią”.

Rafał ze stoickim spokojem wysłuchał w swoim życiu tylu mrożących krew w żyłach i zaskakujących historii, że jeśli przed skokiem zechcecie wyznać swoje grzechy lub miłość do kogoś – na pewno przyjmie to na klatę bez mrugnięcia okiem 😉

Aukcja trwa do końca stycznia. Link do licytacji tutaj.

2. Ślub w podziemnej Katedrze na Stokach

Zdjęcie: Sieku Photo za Fanpage’m Podziemna Katedra na Stokach

Dzień naszego ślubu jest jednym z najważniejszych w życiu, a WOŚP daje możliwość uczynienia go jeszcze bardziej wyjątkowym. I to nie jedną, bo wcześniej pisaliśmy już o licytacji przemowy ślubnej Szymona Majewskiego (sprzedano za ponad 35 tys. złotych).

Teraz mamy propozycję przede wszystkim dla osób z Łodzi i okolic oraz dla tych, którzy chcieliby się pobrać jeszcze w tym roku, a dokładniej 25 maja.

Wtedy bowiem może odbyć się wylicytowana na tej aukcji uroczystość zawarcia związku małżeńskiego w niezwykłym miejscu, jakim jest podziemna Katedra na Stokach.

charytatywni.allegro.pl

Na co dzień jest to podziemny zbiornik wody pitnej, mieszczący się na terenie osiedla Stoki w Łodzi. Raz na 2-3 lata wypuszczana jest z niego woda i tak się rzecz jasna stanie właśnie 25 maja, także bez obaw – uroczystość nie będzie się odbywać z butlami z tlenem na plecach 😉 A żeby było jeszcze fajniej, ślubu udzieli Hanna Zdanowska – Prezydent Miasta Łodzi.

Aukcja trwa do 25 stycznia. Link do licytacji tutaj.

3. Złoty piórnik od FONT nie czcionka

charytatywni.allegro.pl

FONT nie czcionka pod naszym ostatnim wpisem zostawił komentarz o treści „u nas nie tak przebojowo – ale też coś jest”, a my nie dość, że czytamy wszystkie wasze komentarze, to jeszcze mamy czelność się z nimi nie zgodzić, bo chyba pierwszym określeniem, jakie nam przychodzi na myśl w związku z tym piórnikiem jest właśnie słowo „przebojowy”! I choć niektórzy uznają, że taka rzecz ostatnio była im potrzebna na studiach albo i dawniej, to pomyślcie o kropelkach potu, które spływają wam z nerwów po czole, gdy gorączkowo przeszukujecie swoje torebki czy plecaki w poszukiwaniu długopisu – w urzędzie, na poczcie czy podpisując papier przejęcia władzy nad światem.

charytatywni.allegro.pl

Dzięki temu piórnikowi będziecie mogli ogarnąć i uporządkować choć fragment swojej przestrzeni życiowej.

A co najlepsze – takie cuda nie są jeszcze dostępne w regularnej sprzedaży, więc w ręce zwycięzcy trafi unikat.

Aukcja trwa do 20 stycznia. Link do licytacji tutaj.

4. Dzień w górach z Andrzejem Bargielem

charytatywni.allegro.pl

Chcieliśmy zacząć od przybliżenia sylwetki Andrzeja dla tych, którzy ostatnie 5 lat spędzili z jakichś względów odcięci od TV i internetu, przez co nie słyszeli o jego imponujących wyczynach, ale poddajemy się – tak dużo tego! Pozostając pod ogromnym wrażeniem, nadmienimy tylko, że jest on trzykrotnym mistrzem Polski w skialpinizmie, a w 2018 roku wpisał się na stałe do historii himalaizmu, zjeżdżając na nartach ze szczytu K2 do podstawy ściany. I wyobraźcie sobie, że TAKA osoba zabierze was w góry! Niekoniecznie chodzi o Karakorum, ale to może tym lepiej dla nas.

W ramach wygranej, jak czytamy w opisie aukcji, Andrzej obiecuje: „Możemy wybrać się na wycieczkę w góry, możemy pojeździć na nartach, pójść na spacer lub mogę przeprowadzić dla Was szkolenie skiturowe – wszystko zależy od Was! A na zakończenie dnia – zapraszam na kolację!”.

Co więcej, to wyprawa dla aż 5 osób, więc jest opcja zrobienia zrzutki wśród znajomych i przyjaciół, wygrania aukcji i spędzenia naprawdę niezapomnianego dnia!

Aukcja trwa do do 25 stycznia. Link do licytacji tutaj.

5. Zdjęcie z sesji zdjęciowej do książki #sexedpl #1 od Anji Rubik

fot. Zuza Krajewska

Ta fotka warta jest wylicytowania z co najmniej kilku powodów! Po pierwsze – została zrobiona na potrzeby książki #sexedpl, czyli rozmów Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie. Entuzjazm, z jakim ta pozycja została przyjęta zarówno przez młodych ludzi, do których głównie jest skierowana, jak i przez ich rodziców, którzy cieszą się, że wreszcie na polskim rynku pojawiła się poruszająca i wyjaśniająca tak ważne tematy książka, świadczy o tym, jak bardzo była ona w naszym kraju potrzebna. A zwycięzca aukcji dostanie też jej egzemplarz z podpisem autorki. I jesteśmy pewni, że będzie to nie tylko niezwykle interesująca, ale tez w przyszłości cenna pozycja w jego biblioteczce, bo #sexedpl stanowi początek rewolucji w edukacji seksualnej w Polsce. Początek, bo ona nadal trwa – obecnie jest realizowany jej ciąg dalszy w postaci filmików #sexedpl ROOM na YouTube.

Wydawnictwo W.A.B.

Wracając jednak do zdjęcia – zostało ono wykonane przez samą Zuzę Krajewską, a to jedno z najgorętszych nazwisk polskiej fotografii.

Samo zdjęcie jest piękne – delikatne, a zarazem mocne w przekazie.

Aukcja trwa do 31 stycznia. Link do licytacji tutaj.

6. Warsztaty cukiernicze z Piotrem Gesslerem

charytatywni.allegro.pl

Niedawno przedstawiliśmy listę kilku warszawskich miejsc, w których możecie zjeść słodkie pyszności. Takich przybytków gastro-rozpusty jest oczywiście dużo więcej, ale przecież nie o wszystkich was będziemy informować, żebyście przypadkiem nie wyjedli nam wszystkiego. Tak miało być z Cukrem Pudrem, ale świetna aukcja sprawiła, że musimy wspomnieć o tej cukierni.

Źródło: Fanpage @CukierPuder.Warszawa

Chociaż fajnie jest się wybrać do tego przytulnego miejsca na kawę i ciastko, to warsztaty pod okiem mistrza cukiernictwa Piotra Gesslera też wydają się być genialną opcją. Zwłaszcza jeśli wszem i wobec roztrąbiliście na początku stycznia, że waszym postanowieniem noworocznym jest przejście na dietę. Głupio by było teraz spotkać tam kogoś znajomego, mając jeszcze ślady cukru pudru na bluzce na dowód swojego łakomstwa, prawda? Lepiej posiąść odpowiednią wiedzę i wypiekać pyszności w domowym zaciszu, przy zasłoniętych żaluzjach.

Aukcja trwa do 22 stycznia. Link do licytacji tutaj.

7. Kurs chodzenia w szpilkach, który poprowadzi Gąsiu – Tęczowi dla WOŚP

charytatywni.allegro.pl

Nawet jeśli panie nie marzą o tym, żeby codziennie nakładać szpilki, to case Kopciuszka uświadamia, że może lepiej posiadać umiejętność chodzenia w nich – bo co jeśli zjawi się książę, pantofelek będzie pasował, ale wyłożymy się jak długie po trzech krokach? Trochę słabo, ślubu z tego raczej nie będzie. Dlatego taki kurs nikomu nie zaszkodzi. I pisząc „nikomu” mamy na myśli również – a może przede wszystkim – panów, bo nauczyciel, który sam się w tym odnajduje z największą gracją, na pewno chętnie podzieli się tymi umiejętnościami z jakimś naturszczykiem.

Swoją drogą na taki kurs mogliby się wybrać również panowie, którzy uważają, że kobiety – ku uciesze męskich oczu – powinny śmigać w szpilkach codziennie.

Świetna okazja, żeby do przekonać się, jak niesamowicie komfortowo żyje się na dziesięciocentymetrowym obcasie.

charytatywni.allegro.pl

Gąsiu – tancerz, aktor i performer, barwna postać polskiej sceny queerowej deklaruje też, że jeśli będą chęci, to po lekcji tańca można pójść na drinka. „Albo 2… albo 7” – dodaje. Choć jeśli faktycznie 7, to może lepiej już zmienić buty na jakieś z lepszą przyczepnością do podłoża 😉

Akcja trwa do 26 stycznia. Link do licytacji tutaj.

8. Zaproszenie na sesję floatingu

charytatywni.allegro.pl

Tę przyjemność na rzecz WOŚP ufundowało mieszczące się w Gdańsku Five Senses float • spa. Jako że floating, choć ostatnimi czasy mocno zyskał na popularności, nie każdemu jeszcze może być znany, już spieszymy z wyjaśnieniem, z czym to się je.

To forma relaksu, regeneracji organizmu i ukojenia bólu polegająca na unoszeniu się na wodzie.

I tu może się pojawić zdziwienie i myśl, że taką sesję możemy sobie zafundować na wakacjach nad polskim morzem albo zimą na basenie. Nic z tych rzeczy: floating znany jest też pod pojęciami deprawacji sensorycznej czy terapii ograniczenia bodźców środowiskowych. „Bez grawitacji, bez dotyku, bez dźwięku i bez zakłóceń” – taką definicję floatingu znajdziemy na stronie Five Senses float • spa.

charytatywni.allegro.pl

W kabinie floatingowej, wypełnionej trzydziestoma centymetrami wody podgrzanej do temperatury ciała i nasyconej specjalistyczną solą EPSOM, unosimy się niczym na tafli Morza Martwego, przez co czujemy się jakbyśmy lewitowali. Okej, mamy ochotę się tam teleportować natychmiast, bo w naszym przeładowanym wszelkimi bodźcami życiu brzmi to jak raj na ziemi. Zwycięzca licytacji wraz z osobą towarzyszącą będą mieli okazję się przekonać, czy tak jest naprawdę.

Aukcja trwa do 20 stycznia. Link do licytacji tutaj.

9. Obraz „Warszawa” Mariusza Kałdowskiego

Autor dzieła: Mariusz Kałdowski, za charytatywni.allegro.pl

„(…)niesamowity krajobraz Warszawy z naszym Pałacem Kultury co pnie się do góry w niezwykle subtelnych kolorach wstającego ze snu miasta. Dużo światła, dużo uroku, dużo Kałdowskiego.” – tak o tym obrazie na stronie aukcji wypowiada się sam Jurek Owsiak. I trudno się z nim nie zgodzić. A jeszcze trudniej nie popaść w trochę sentymentalny nastrój i nie zamarzyć o tym, żeby za rok pod tym właśnie PKiN odbył się 28 finał WOŚP, z tą samą energią, mocą i w tym samym składzie co dotychczas. Czas pokaże.

charytatywni.allegro.pl

Tymczasem podoba nam się wizja witania dnia spojrzeniem na taki obraz, taką Warszawę – bez zasłony ze smogu.

Jego autor, Mariusz Kałdowski, jest malarzem, rysownikiem i grafikiem, który na koncie ma wiele nagród i jeszcze więcej wystaw.

Tę licytację możecie traktować nie tylko jako pomoc, ale także swoją inwestycję w sztukę. Win-win situation.

Akcja trwa do 24 stycznia. Link do licytacji tutaj.

Działajmy!

Tekst: Kinga Dembińska

FUTOPIA