Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wrocław: zielone przystanki obsadzone roślinami jako nowy pomysł w walce ze smogiem

Czekanie na autobus we Wrocławiu już wkrótce może stać się przyjemniejsze niż dotychczas, i do tego zdrowsze. Nowy projekt zgłoszony do budżetu obywatelskiego przewiduje instalację zielonych przystanków, które mają zostać obsadzone roślinami pnącymi.
.get_the_title().

Wrocław być może już wkrótce doczeka się niezwykle oryginalnej inwestycji. 'Zielone przystanki w centrum miasta’ to projekt, który został zgłoszony do tegorocznej edycji wrocławskiego budżetu obywatelskiego. Zakłada on metamorfozę 11 przystanków komunikacyjnych znajdujących się w centrum miasta i obsadzenie ich roślinami pnącymi. Roślinność – szybko rosnące, odporne i mało ekspansywne gatunki – umieszczona miałaby zostać w skrzynkach znajdujących się wzdłuż wiaty, dzięki czemu nie naruszałaby aktualnej konstrukcji przystanków.

Jak informują pomysłodawcy, projekt ma wpisywać się w działania zmierzające do uzyskania przez Wrocław tytułu Zielonej Stolicy Europy.

Zielone przystanki autobusowe działają z powodzeniem w wielu miastach Europy, m.in. w Londynie i Eindhoven. Podobne rozwiązanie zamierza wprowadzić jeszcze w tym roku Kraków. Zobaczcie, jak roślinne przystanki prezentują się na zdjęciach:

FUTOPIA