W stolicy otwarto Twoje Studio Pracy IKEA. To pierwsze takie miejsce na świecie

Na rozmowę o pracę nie musisz tam brać CV, ale możesz wziąć dziecko.
.get_the_title().

Zanim otwarto Twoje Studio Pracy IKEA, firma zleciła przeprowadzenie badań. Wyniki raportu ’Polacy a proces rekrutacji – oczekiwania, obawy, potrzeby’ przeprowadzonego na zlecenie IKEA pokazują, że stres i zdenerwowanie to najczęstsze skojarzenia z procesem rekrutacji. Deklaruje to odpowiednio 40 proc. i 20 proc. badanych.

Tylko 10 proc. ankietowanych wskazuje przyjazną atmosferę jako coś, co kojarzy się z rekrutacją.

Jednocześnie blisko połowa osób aktywnych zawodowo i poszukujących pracy oczekuje, że procesowi rekrutacji towarzyszyć będzie otwartość i przyjazna atmosfera. To jedno z trzech najważniejszych oczekiwań obok bycia wysłuchanym z uwagą i skupieniem podczas rozmowy (35 proc.) i przekazaniem informacji zwrotnej o wyniku procesu rekrutacji przez osobę, która ją prowadziła (52 proc.), wymienianych przez osoby biorące udział w badaniu. Właśnie dlatego IKEA otworzyła w stolicy specjalną przestrzeń, która ma stanowić przełom w podejściu do rekrutacji oraz być odpowiedzią na współczesne trendy.

Twoje Studio Pracy IKEA

W Twoim Studio Pracy IKEA proces rekrutacji jest bardziej partnerski i dopasowany do indywidualnych potrzeb kandydatów oraz pozwala na lepsze poznanie firmy jako marki pracodawcy. Jak to się udało? Przede wszystkim design wnętrza tego miejsca w niczym nie przypomina typowych salek rekrutacyjnych. Kandydat może już od progu doświadczyć tam wartości IKEA: otwartości, prostoty, poczucia wspólnoty. Na start – serdeczne powitanie, czyli ciepła kawa lub herbata w przestrzeni FIKA. W kolejnym kroku pora na bliższe poznanie, które umożliwiają interaktywne domki dotyczące IKEA, m.in. kultury i wartości czy zrównoważonego rozwoju. W Twoim Studio Pracy można się też łatwo zrelaksować, jednocześnie poznając historię IKEA dzięki przestrzeni kinowej i technologii wirtualnej rzeczywistości lub poczuć się jak pracownicy sklepów firmy, testując sprzęty, których używają na co dzień.

W Twoim Studio Pracy IKEA są też sale warsztatowe bowiem to właśnie na interaktywnych warsztatach, a nie na stresujących rozmowach kwalifikacyjnych firma chce poznawać potencjalnych pracowników.

Wspomniane warsztaty mają też dawać wszystkim kandydatom możliwość nauczenia się czegoś nowego, nawet jeżeli ostatecznie nie zostaną przyjęci.

Twoje Studio Pracy IKEA

Twoje Studio Pracy to miejsce dla wszystkich – jest w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych (windy, szerokie przejścia i korytarze, regulowana wysokość blatów).

Dodatkowym udogodnieniem dla kandydatów-rodziców jest salka zabaw, dzięki której na rozmowę można zabrać swoje dzieci.

Twoje Studio Pracy to pierwsze takie miejsce w świecie IKEA, które chcemy współtworzyć i rozwijać razem z kandydatami w oparciu o informację zwrotną otrzymaną od nich. Ciągle testujemy i stopniowo wdrażamy nowe narzędzia, kanały i sposoby komunikacji. Intencją, która przyświecała nam podczas tworzenia Twojego Studia Pracy, był jak najbardziej zindywidualizowany proces rekrutacji, atrakcyjny dla każdego kandydata.  W IKEA powtarzamy, że rekrutujemy ludzi, a nie CV, dlatego chcemy, aby kandydaci mogli odczuć to „na własnej skórze” już w pierwszym etapie procesu – wyborze sposobu aplikowania do IKEA. Nie ma dla nas znaczenia, czy otrzymamy dokument Word, film czy też prezentację w Power Point. Najważniejsze jest, abyśmy się mogli wzajemnie poznać – mówi Edyta Gradkowska, Manager Twojego Studia Pracy, IKEA Retail w Polsce.

Twoje Studio Pracy IKEA

Otwarcie Twojego Studia Pracy to jednak nie koniec zmian w procesie przyjmowania do pracy w IKEA. Już w styczniu w Polsce rusza bowiem nowa platforma rekrutacyjna firmy, dzięki której kandydaci będą mieli większą swobodę w prezentowaniu siebie i swoich talentów. To znaczy, że w odpowiedzi na ogłoszenie nie będą musieli wysyłać typowego CV i listu motywacyjnego, ale np. portfolio, prezentację albo krótkie wideo z nagraniem wypowiedzi na swój temat, jeżeli tylko preferują taką formę aplikacji.

Twoje Studio Pracy IKEA

Twoje Studio Pracy zlokalizowane jest w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 61 (Biurowiec Metro Group). Otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00. Przestrzeń dedykowana jest wszystkim osobom zainteresowanym pracą w IKEA. Można ją odwiedzić, nawet nie będąc zaproszonym na rozmowę o pracę i poznać jej udogodnienia.

FUTOPIA