Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wybory do europarlamentu już w tę niedzielę. Weźcie w nich udział!

W ramach kampanii „Vote Together” do udziału w niedzielnym głosowaniu zachęcają m.in. Anja Rubik, Jacek Dehnel, Mariusz Szczygieł i Maja Ostaszewska.
.get_the_title().

W najbliższą niedzielę (26 maja) odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Ponad 850 kandydatów z Polski będzie ubiegać się o mandat europosła. To od nas zależy, jacy politycy będą reprezentować nas w Parlamencie Europejskim przez najbliższe 5 lat.

Nie namawiamy was oczywiście do wyboru konkretnych kandydatów czy partii – najważniejsze jest to, abyście wzięli udział w wyborach i zagłosowali zgodnie z własnym sumieniem i poglądami.

Do udziału w eurowyborach zachęcają także artyści z całej Unii Europejskiej biorący udział w akcji „Vote Together. Vote for Europe” („Głosujmy razem. Głosujmy dla Europy”), która zapoczątkowana została przez niemieckiego fotografa Wolfganga Tillmansa. To odpowiedź na niską frekwencję w głosowaniu, które powinno przecież być bardzo ważne dla wszystkich mieszkańców państw członkowskich UE – w naszym kraju w 2014 roku zagłosowało zaledwie 23,83 proc. uprawnionych do tego osób.

W naszym kraju w ramach kampanii „Vote Together” zdjęcia robiła trójka fotografów i artystów – Zuza Krajewska, Rafał Milach i Karol Radziszewski.

Na fotografiach wystąpili artyści, intelektualiści i celebryci, ale nie tylko – wśród nich znaleźli się m.in. Anja Rubik, Jacek Dehnel i Piotr Tarczyński, Magdalena Cielecka, Mariusz Szczygieł, Ania Kuczyńska, Maja Ostaszewska, członkowie zespołu Kamp! i Kuba Dąbrowski. Wszyscy mieli na sobie koszulki zachęcające do wzięcia udziału w odbywających się w niedzielę wyborach.

Nie jest to jednak jedyna akcja, która ma zachęcić do głosowania. Marka M I S B H V postanowiła to zrobić, organizując… rave. A dokładnie – EUrave 2019. Darmowa impreza odbędzie się już dzisiaj w Warszawie. Szczegółowe informacje i line-up znajdziecie tutaj.

To co, dzisiaj EUrave, a w niedzielę widzimy się na wyborach?

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Malgosia Bela, modelka, aktorka @malgosiabelapage Bycie Europejczykiem nie wyklucza mojego poczucia polskości, ale otwiera mnie na innych i przede wszystkim wzbudza duże poczucie odpowiedzialności. Pojęcie wspólnoty – również ekonomicznej i militarnej – daje w dzisiejszych niepewnych czasach poczucie bezpieczeństwa. Za 5 lat chciałabym się obudzić w Europie, która da takie poczucie bezpieczeństwa mojemu synowi, pokoleniu dzisiejszych nastolatków, u których obserwuję duży, choć pewnie jeszcze nieuświadomiony niepokój jeśli chodzi o przyszłość. Being a European doesn’t cancel out my Polishness. It opens me up to other people and, most of all, it inspires a deep feeling of responsibility. The idea of a community – both economic and military – gives us a feeling of security into today’s uncertain times. In five years I’d like to wake up in a Europe that gives that same feeling of security to my son, the generation of those who are teenagers today, who I see going through considerable anxiety, even if it’s still on a subconscious level, about their futures. Anja, modelka, aktywistka @anja_rubik Czuje się tak samo Europejką jak i Polką. Pamietajmy, że Unia Europejska to nie tylko polityka, to również ludzie, przyjaźnie, podróże, możliwości studiowania i pracy w całej Europie, wspólne cele i osiągnięcia. Pamietajmy, że razem jesteśmy silniejsi. I feel a European and Polish in equal parts. Let’s remember that the European Union is not only about politics, it’s made up of people, relationships, travel, opportunities to study and work across all of Europe, building common goals and achievements. Let’s remember that we’re stronger together.

Post udostępniony przez ZUZA (@zuzakrajewska)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Jacek Borcuch, director @jacek_borcuch @votetogether.eu @wolfgang_tillmans #votetogethereu

Post udostępniony przez ZUZA (@zuzakrajewska)

Zdjęcie główne: fot. Zuza Krajewska
Tekst: NS

FUTOPIA