Wynajem mebli IKEA? Firma rozważa nowy model biznesowy

Wynajmowanie mieszkań nikogo nie dziwi. Ale mebli? Być może dzięki IKEA stanie się to wkrótce rzeczywistością.
.get_the_title().

Wynajem mebli IKEA? Jesper Brodin, prezes IKEA, zdradził ostatnio podczas forum ekonomicznego w Davos, że firma myśli o wdrożeniu nowej, bardziej ekologicznej opcji zaopatrywania ludzi w meble. Jak mówi, znaczna część klientów coraz częściej nie chciałaby posiadać na własność tak dużej liczby przedmiotów z troski o środowisko naturalne. Problematyczne jest w tym kontekście np. wyrzucanie mebli.

Testujemy obecnie radykalne rozwiązania związane z oferowaniem mebli. W różnych miastach spotykają się one z różnymi poziomami zainteresowania. Na przykład w Londynie jest wiele osób, które dojeżdżają do pracy i nie interesuje ich urządzanie drugiego domu, dlatego wynajem jest dla nich atrakcyjną opcją – mówi Brodin.

Jesper Brodin

Oferowanie mebli w modelu “używaj nie posiadaj” mogłoby odpowiadać wszystkim, którzy często się przeprowadzają i nie wiedzą, jak długo pozostaną w danym mieszkaniu oraz czy w nowym miejscu znajdzie się przestrzeń na umieszczenie starych mebli.

Nowy model zaopatrywania klientów w meble wpisuje się także w strategię zrównoważonego rozwoju IKEA i ma pozytywny wpływ na środowisko.

Brodin zdradził także w Davos, że firma testuje w Japonii jeszcze jedno proekologiczne rozwiązanie – odkupuje od klientów przeznaczone do wyrzucenia sofy i poddaje je recyclingowi.

O trendzie “używaj nie posiadaj” pisaliśmy więcej w jednym z numerów F5 Print Edition

Źródło: telegraph.com.uk

Tekst: NS

FUTOPIA