Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wynajem mebli IKEA? Firma rozważa nowy model biznesowy

Wynajmowanie mieszkań nikogo nie dziwi. Ale mebli? Być może dzięki IKEA stanie się to wkrótce rzeczywistością.
.get_the_title().

Wynajem mebli IKEA? Jesper Brodin, prezes IKEA, zdradził ostatnio podczas forum ekonomicznego w Davos, że firma myśli o wdrożeniu nowej, bardziej ekologicznej opcji zaopatrywania ludzi w meble. Jak mówi, znaczna część klientów coraz częściej nie chciałaby posiadać na własność tak dużej liczby przedmiotów z troski o środowisko naturalne. Problematyczne jest w tym kontekście np. wyrzucanie mebli.

Testujemy obecnie radykalne rozwiązania związane z oferowaniem mebli. W różnych miastach spotykają się one z różnymi poziomami zainteresowania. Na przykład w Londynie jest wiele osób, które dojeżdżają do pracy i nie interesuje ich urządzanie drugiego domu, dlatego wynajem jest dla nich atrakcyjną opcją – mówi Brodin.

Jesper Brodin

Oferowanie mebli w modelu „używaj nie posiadaj” mogłoby odpowiadać wszystkim, którzy często się przeprowadzają i nie wiedzą, jak długo pozostaną w danym mieszkaniu oraz czy w nowym miejscu znajdzie się przestrzeń na umieszczenie starych mebli.

Nowy model zaopatrywania klientów w meble wpisuje się także w strategię zrównoważonego rozwoju IKEA i ma pozytywny wpływ na środowisko.

Brodin zdradził także w Davos, że firma testuje w Japonii jeszcze jedno proekologiczne rozwiązanie – odkupuje od klientów przeznaczone do wyrzucenia sofy i poddaje je recyclingowi.

O trendzie „używaj nie posiadaj” pisaliśmy więcej w jednym z numerów F5 Print Edition

Źródło: telegraph.com.uk

Tekst: NS

FUTOPIA