Żabki bez kas coraz bliżej. Wkrótce powstanie prototyp takiego sklepu

Żabki bez kas będą działać przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
.get_the_title().

Podczas konferencji NRF w Nowym Jorku sieć sklepów Żabka oraz technologiczny start-up AiFi obwieściły, że pracują nad wprowadzeniem sklepów bez kas. Koncept będzie wykorzystywać technologię łączącą sztuczną inteligencję, system kamer i czujników rejestrujących różne dane, takie jak waga towaru. Technologia AI wykorzystywać będzie algorytmy do analizy danych w czasie rzeczywistym, identyfikując różne działania i produkty klientów.

Prototyp sklepu bez kas ma się pojawić już w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Następnie technologia ta zostanie wdrożona na szerszą skalę. Trzeba przyznać, że póki co projekt brzmi dosyć tajemniczo. Z pewnością więcej informacji na temat tego, jak działa rzeczona technologia pojawi się w terminie zbliżonym do otwarcia pierwszej Żabki bez kasy.

źródło: dziennik.pl

Jesteśmy szczęśliwi, że jako pierwsi zaoferujemy zupełnie nową jakość sklepów na europejskim rynku. Technologia AiFi pozwoli nam zaoferować klientom szybszą obsługę i zoptymalizuje zarządzanie tradycyjnymi sklepami przez franczyzobiorców, ułatwiając im codzienną działalność – mówi Tomasz Blicharski, wiceprezes Żabki ds. finansowych i rozwoju.

Sklepy bez kas mają działać 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, więc z pewnością pomogą firmie w rozwiązaniu problemu niedziel bez handlu.

Dodatkowo technologia AiFi będzie także wykorzystywana w standardowych sklepach Żabka. Dzięki niej franczyzobiorcy i sprzedawcy będą mogli szybciej zapoznać się z poziomami sprzedaży, zidentyfikować najlepiej sprzedające się produkty, dowiedzieć o potrzebie uzupełnienia towaru na półkach i zamówień, a także poznać rekomendacje związane z kolejnymi zamówieniami.

Zdjęcie główne: Gazeta Wrocławska

FUTOPIA