Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Żabki bez kas coraz bliżej. Wkrótce powstanie prototyp takiego sklepu

Żabki bez kas będą działać przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
.get_the_title().

Podczas konferencji NRF w Nowym Jorku sieć sklepów Żabka oraz technologiczny start-up AiFi obwieściły, że pracują nad wprowadzeniem sklepów bez kas. Koncept będzie wykorzystywać technologię łączącą sztuczną inteligencję, system kamer i czujników rejestrujących różne dane, takie jak waga towaru. Technologia AI wykorzystywać będzie algorytmy do analizy danych w czasie rzeczywistym, identyfikując różne działania i produkty klientów.

Prototyp sklepu bez kas ma się pojawić już w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Następnie technologia ta zostanie wdrożona na szerszą skalę. Trzeba przyznać, że póki co projekt brzmi dosyć tajemniczo. Z pewnością więcej informacji na temat tego, jak działa rzeczona technologia pojawi się w terminie zbliżonym do otwarcia pierwszej Żabki bez kasy.

źródło: dziennik.pl

Jesteśmy szczęśliwi, że jako pierwsi zaoferujemy zupełnie nową jakość sklepów na europejskim rynku. Technologia AiFi pozwoli nam zaoferować klientom szybszą obsługę i zoptymalizuje zarządzanie tradycyjnymi sklepami przez franczyzobiorców, ułatwiając im codzienną działalność – mówi Tomasz Blicharski, wiceprezes Żabki ds. finansowych i rozwoju.

Sklepy bez kas mają działać 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, więc z pewnością pomogą firmie w rozwiązaniu problemu niedziel bez handlu.

Dodatkowo technologia AiFi będzie także wykorzystywana w standardowych sklepach Żabka. Dzięki niej franczyzobiorcy i sprzedawcy będą mogli szybciej zapoznać się z poziomami sprzedaży, zidentyfikować najlepiej sprzedające się produkty, dowiedzieć o potrzebie uzupełnienia towaru na półkach i zamówień, a także poznać rekomendacje związane z kolejnymi zamówieniami.

Zdjęcie główne: Gazeta Wrocławska

FUTOPIA