Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Pierwsze duże miasto w USA wprowadza zakaz sprzedaży futer!

San Francisco to już trzecie miasto – i pierwszy duży ośrodek – w USA, które wprowadziło zakaz sprzedaży futer.
.get_the_title().

Wieloletnie batalie obrońców praw zwierząt przeciwko produkcji futer naturalnych wreszcie zaczynają przynosić efekty. Od kilku lat widać już znaczące zmiany w świecie mody i podejściu projektantów do tematu. Gucci, Versace, Fendi, Armani, Lacoste – to tylko niektóre z wielkich domów mody, które oficjalnie dołączyły do Free Fur Alience. To koalicja, która występuje przeciwko okrutnemu zabijaniu zwierząt i wykorzystywaniu zdartych z nich futer.

Do ruchu dołączają również miasta – jednym z nich jest San Francisco.

To trzecie po Berkeley i West Hollywood miasto w Stanach Zjednoczonych i pierwszy tak duży ośrodek, który wprowadził dla swoich mieszkańców publiczny zakaz sprzedaży futer. Ustawa, którą obrońcy zwierząt nazywają „przyszłością mody bez okrucieństwa”, wejdzie w życie 1 stycznia 2019 roku, dając sprzedawcom czas do początku 2020 roku na wyprzedanie wszelkich zasobów magazynowych.

Według nowego prawa, sprzedawcy i domy towarowe będą miały absolutny zakaz sprzedaży odzieży, galanterii i dodatków wykonanych częściowo lub całościowo z futer naturalnych.

-Ponad 50 milionów zwierząt zabijanych jest z okrucieństwem każdego roku na świecie w celu produkcji produktów futrzanych. – tłumaczy Katy Tang, która zaprezentowała zakaz przed radnymi we wtorek. – San Francisco to miasto z postępowymi wartościami, w którym wierzymy nie tylko w równe prawa dla wszystkich ludzi, ale również dla każdej żyjącej istoty i nie zgadzamy się na dalsze kontynuowanie i wspieranie tak okrutnych praktyk.

tekst: DS

FUTOPIA