Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Założyciel Alibaba.com ma przepis na edukację, która uratuje nasze dzieci przed bezrobociem

Dzięki niemu będą mogły konkurować na rynku pracy z robotami.
.get_the_title().

Jack Ma, chiński biznesmen, jest założycielem oraz prezesem wykonawczym największej na świecie firmy e-commerce Alibaba, której własnością jest między innymi popularny – także w Polsce – serwis Aliexpress. Ma świadom jest tego, że w niedalekiej przyszłości ludzie będą zmuszeni do konkurowania z robotami na rynku pracy.

Szacuje się, że do 2030 roku roboty zabiorą pracę aż 800 mln osób.

Jakiś czas temu biznesmen mówił, że wyższość człowieka nad maszynami polega na tym, że oprócz ilorazu inteligencji oraz inteligencji emocjonalnej ma on także LQ, czyli iloraz miłości (szerzej pisaliśmy o tym tutaj). Tym razem Ma przedstawił swoją koncepcję dotyczącą edukacji młodego pokolenia, która sprawi, że w przyszłości nie będzie ono miało problemu ze znalezieniem pracy.

Wszystko, czego uczymy nasze dzieci to wiedza z ostatnich 200 lat. Nie możemy uczyć naszych dzieci konkurowania z maszynami. Musimy uczyć je czegoś unikalnego, czegoś, czego maszyny nigdy się nie nauczą – powiedział biznesmen podczas World Economic Forum.

Wartości, wiara, niezależne myślenie, praca zespołowa, troska o innych – to cechy, które, jak sądzi Ma, nie tylko odróżniają nas od robotów, a więc warto je pielęgnować.

W jaki sposób? Zdaniem biznesmena da się to zrobić, zachęcając dzieci do uprawiania sportów zespołowych, ucząc je muzyki czy sztuki.

Tekst: NS

FUTOPIA