Zygmunt Solorz bierze odpowiedzialność za środowisko naturalne. W tym celu powołał Czystą Polskę

Miliarder rozpoczyna sprzątanie od własnego podwórka.
.get_the_title().

Ubiegłoroczny raport WHO nie pozostawił cienia wątpliwości. Aż 36 spośród 50 najbardziej zanieczyszczonych europejskich miast znajduje się w Polsce. Na szczęście ten niechlubny wynik wymusił dyskusję na temat jakości powietrza. Postulaty dotyczące ekologii są nieustannie podnoszone w przestrzeni politycznej i społecznej. W efekcie powstają liczne inicjatywy, które dążą do poprawy sytuacji.

Elektrownia Pątnów / Zdjęcie: ZE PAK

Duch społecznej odpowiedzialności biznesu wstąpił również w Zygmunta Solorza. Jeden z najbogatszych Polaków oświadczył, że pragnie zrobić coś dobrego dla społeczeństwa, a za obecny priorytet uważa ochronę środowiska naturalnego. Biznesmen wspomniał również o przyszłych pokoleniach, którym zamierza zostawić nowoczesny i czysty świat.

W efekcie zrodził się projekt Czysta Polska. Reprezentanci organizacji mają zająć się poszerzaniem świadomości społecznej na temat ekologii. Dodatkowo będą oni współpracować z innymi stowarzyszeniami o podobnym charakterze.

Grupa Cyfrowy Polsat wprowadzi samochody zeroemisyjne do swojej floty, postawi na car-sharing, a na terenie swojej siedziby zamontuje ładowarki elektryczne do samochodów. Co więcej, Telewizja Polsat stanie się patronem medialnym inicjatywy. Zmiany zostaną wdrożone również w Zespole Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin. Spółka rozpoczęła już prace nad ograniczeniem emisji dwutlenku węgla. Kolejnym krokiem ma być zwrot w kierunku odnawialnych źródeł energii.

Autor: JN

FUTOPIA