Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

100 kreatywnych, młodych artystów dochodzi do głosu

Na świecie są miliony świetnych, zdolnych i super inspirujących artystów, których projekty odbijają się od muru i umierają z powodu braku pieniędzy.
.get_the_title().

Coś się ruszyło. Magazyn lifestylowy „Dazed” wszedł w kooperatywę z marką Converse, która dorzuciła do puli 50 tys. funtów i ufundowała stypendia dla młodych artystów z całego świata, którzy przekonali ich do swojej wizji. Hasło akcji „Dazed 100” to wspieranie ludzi w wyrażaniu siebie i wyłonienie 100 osób, które mogą stać się liderami dla swojego pokolenia. W taki sposób, jaki im pasuje. Zero ograniczeń. Ich zasady. To oni podejmują decyzję, jakim projektem chcą kształtować przyszłość. Wystarczy, że nagrają filmik i zarażą ideą ludzi w internecie, bo to oni podejmują decyzję, do kogo trafią pieniądze.

Projekty są pięknym dowodem na to, że młodym artystom nie brakuje kreatywności i mają w sobie determinację, żeby zrealizować wizję. Są tu wszyscy – artyści z każdej dziedziny sztuki i z każdego zakątka świata.

W „Dazed 100” znajdziecie 28-letniego didżeja ze Stanów Zjednoczonych, który prowadzi warsztaty z hodowli roślin i ich uzdrawiających mocy, a przy okazji chce rozwijać secondhand z roślinami.

Jest też 21-letnia Ella Snyder, która chce stworzyć album fotograficzny ze zdjęciami społeczności trans i wesprzeć finansowo obozy dla trans-dzieciaków, na które sama jeździła.

Do projektu zgłosił się też kolektyw artystyczny „Muslim Sisterhood”, którego założeniem jest promocja środowiska muzułmańskich dziewczyn w przestrzeni publicznej i obdzieranie go ze stereotypów kulturowych.

Są też artyści ze świata cyfrowego – tacy jak Catty Taylor, która stworzyła platformę Digi-Gxl dla dziewczyn pracujących w animacji i 3D. W tych branżach jest nadreprezentacja mężczyzn, więc dziewczyny spotykają się na platformie, wspierają i inspirują wzajemnie.

Digi-Gxl

A to dopiero początek. W ramach projektu zostało zaprezentowanych 100 manifestów, które mają inspirować, pobudzać kreatywność, łączyć ludzi i dać nowemu pokoleniu moc do zmiany świata. Tutaj znajdziecie projekty i wywiady z artystami. Na bank warto ich śledzić.

Zdjęcie główne: Dazeddigital.com
Tekst: Ewa J.

KULTURA I SZTUKA