Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

18-letnia Bhad Bhabie pokazuje, jak się teraz zarabia naprawdę gruby hajs w mediach

Bhad Bhabie, mimo młodego wieku, wie, jak i na czym się dorobić. Choć jest raperką, jej głównym źródłem dochodów wcale nie jest muzyka czy umowy brandningowe. Swoją fortunę zgromadziła, publikując pikantne treści na OnlyFans.
.get_the_title().

Danielle Bregoli, znana lepiej jako Bhad Bhabie, jest dobrze zorientowana w branży nieruchomości, choć ma dopiero 18 lat. Pięć lat po pojawieniu się w programie 'Dr. Phil’, gdzie jej matka błagała o pomoc w kontrolowaniu 'kradnącej samochody, noszącej noże, twerkującej 13-letniej córki’, raperka rozważa zapłacenie 4 milionów dolarów w gotówce za w pełni umeblowany dom w Boca Raton na Florydzie.

Bregoli spędza część swojego czasu w Los Angeles, gdzie wynajmuje dom o powierzchni 557 metrów kwadratowych w Woodland Hills. Florydę widzi jednak taką, jaką jest: to raj podatkowy. – Wszystkie moje samochody i rzeczy są zarejestrowane na Florydzie. Nie mam zamiaru płacić tych podatków! – mówi raperka w rozmowie z Variety.

Bregoli zapewnia, że sukces finansowy osiągnęła przy niewielkim wsparciu ze strony przemysłu muzycznego.

Raperka i jej menedżer Dan Roof sugerują, że wytwórnia Atlantic Records, z którą Bregoli podpisała kontrakt w 2017 roku, nie promowała odpowiednio jej muzyki. Mimo to raperka ma inny niż muzyczny 'talent’, który pozwolił jej dorobić się niemałej fortuny. Chociaż prawo nie zezwalało jej na dostęp do konta bankowego, bo była niepełnoletnia, zarabiała na umowach brandingowych – w tym ponad 2 miliony dolarów za lokowanie produktów w teledyskach i rekomendacjach online dla marki odzieżowej Fashion Nova.

W mediach społecznościowych Bregoli zgarnia 40 tys. dolarów za post dla swoich 9 milionów wielbicieli na Snapchacie, nie wspominając o promocjach dla jej 17 milionów obserwujących na Instagramie, wyświetleniach na YouTubie (ma 7,6 mln subskrybentów) i tantiemach z jej platynowych singli. Ale na tym nie koniec.

Mój główny menedżer biznesowy, który był przy mnie, odkąd miałam 15 lat, kiedy moja mama miała jeszcze nad wszystkim kontrolę, mówi mi: 'Wszyscy myślą, że to spieprzysz, ale ja myślę, że poradzisz sobie świetnie’ – mówi Bhad Bhabie o swoich finansach. – Kiedy skończyłam 18 lat, zaczęłam zarabiać tak dużo pieniędzy, gdy wystartowałam z OnlyFans. A kiedy mówię o zarabianiu pieniędzy, mam na myśli, że mogłabym przejść na emeryturę już teraz, gdybym chciała.

Uruchomiona w 2016 roku platforma OnlyFans zyskała rozgłos jako przystań dla pracowników seksualnych, którzy pobierają opłaty od subskrybentów/fanów za ekskluzywne treści uważane za zbyt prowokacyjne dla Instagrama.

Sześć dni po ukończeniu osiemnastki Bregoli zarobiła milion dolarów w ciągu zaledwie pierwszych sześciu godzin na platformie, bijąc tym samym rekord OnlyFans i sprowadzając na siebie sporą dawkę hejtu – na co odpowiedziała w swoim stylu, pokazując światu środkowy palec. Od czasu jej debiutu kwota ta gwałtownie wzrosła, choć raperka i jej menedżer nie chcą wchodzić w szczegóły.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez ℬℯ (@bhadbhabie)

Bhad Bhabie po rozstaniu z Atlantic chce wydawać muzykę na własną rękę. – Nie robię muzyki dlatego, że potrzebuję z tego pieniędzy – mówi i podkreśla, że nigdy nie zależało jej na sławie. – Nie siedziałam na dupie, pracując przez całą noc i próbując wyrobić sobie markę. Zostało mi to dane. I zamiast być żenadą i żartem do końca życia, stałam się czymś udanym i kimś, na kogo ludzie mogą zwracać uwagę z właściwych powodów – lub nie. Mam to w dupie.

Tekst: Konrad Siwik

KULTURA I SZTUKA