Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

4. Edycja SALT WAVE FESTIVAL: Jack Garratt, Ralph Kaminski, KAMP! i Szczyl zamykają line-up

Wyjątkowy letni festiwal na Helu już po raz czwarty ściągnie spragnionych muzyki, pięknych plenerów, beztroski i ciepła. Na SALT WAVE FESTIVAL wystąpią między innymi Jack Garratt, Ralph Kaminski, KAMP! i Szczyl. W sumie 22 artystów w 2 dni.
.get_the_title().

22 artystów, 2 sceny i 2 dni muzyki. W pierwszy weekend sierpnia na Półwspie Helskim zagrają: Sam Tompkins, Jack Garratt, Lola Marsh, Kacperczyk, Ralph Kaminski, Crooked Colours, Agar Agar, Szczyl, Jann, Rosalie., Jack Botts, KAMP!, BOKKA, O’SULLIVAN, Bass Astral, Święty Bass, Safario, KACHA b2b Semprey, Monster, Majli oraz Nimm2. Czwarta odsłona wyjątkowego letniego festiwalu już 4 i 5 sierpnia na lotnisku w Jastarni.

Jak wygląda Salt Wave Festival? Wspomnienie ubiegłorocznej edycji możecie zobaczyć w uroczym klipie Jakuba Arszenika do nowej aranżacji kultowego utworu Zbigniewa Wodeckiego 'Muszla’. Specjalnie dla Salt Wave nagrała ją Zalia.

W te wakacje w nowej, letniej odsłonie, ale wciąż zachwycającej i porywającej do tańca. Ralph Kaminski to wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny oraz reżyser teledysków. Tworzy muzykę określaną jako pop alternatywny, którą doceniła cała Polska.

Wychowany nad morzem Szczyl letni klimat ma wdrukowany w muzyczne DNA. Raper, określany jako najciekawszy debiutant ostatnich lat, w swoich piosenkach znajduje sposób na przemycenie głębokiego przekazu i słodko-gorzkich refleksji. Na koncertach potrafi w nienachalny sposób rozbujać publiczność.

Ostatnie lata działalności jednego z najważniejszych zespołów rodzimej sceny elektronicznej to powrót do mocniejszych korzeni. W tym roku KAMP! rusza w ostatnią trasę, 360º Endless Party, a po jej zakończeniu… przestaje istnieć. Koncerty podczas Salt Wave Sessions i Salt Wave Festival będą więc jednymi z ostatnich okazji, by posłuchać zespołu na żywo przed końcem kariery.

Po serii konsekwentnie wydawanych utworów, zbierając po drodze miliony streamów, pochodzący z Budapesztu irlandzki artysta indie alt-popowy O’SULLIVAN w marcu tego roku wydał debiutancki album 'these are not songs, they are stories’. Za mastering albumu odpowiada nominowany do nagrody Grammy Matt Colton (The Arctic Monkeys, Jungle, Michael Kiwanuka).

Kto jeszcze dołączył do line-upu? Święty Bass to autorski projekt rapera Miłego ATZ oraz didżeja Phunk’illa. Duet reprezentuje przekrój muzyki basowej od UK garage i bassline po drum & bass i dubstep. KACHA, która na co dzień stanowi 1/2 alternatywnego duetu Coals, stawia na eklektyczne sety pełne dźwięków latino, które mieszają się z hyperpopem, post-clubem, bubblegum bassem, gabberem, romanian popcornem i rage’em. Z kolei Semprey miksuje eklektycznie. Nimm2? To słodkie, że wszyscy o to pytają… Duet didżejsko-producencki specjalizujący się w indie disco z domieszką afro house. Płyną z nurtem od 2020 roku, są rezydentami w poznańskich klubach.

HARMONOGRAM KONCERTÓW

4 sierpnia, piątek: 

Lola Marsh, Crooked Colours, Kacperczyk, Rosalie., Bokka, Bass Astral, Jack Botts, Safario, Majli, Nimm2

5 sierpnia, sobota: 

Sam Tompkins, Jack Garratt, Ralph Kaminski, Agar Agar, Szczyl, Jann, KAMP!, Święty Bass, O’SULLIVAN, KACHA b2b Semprey, Monster

SALT WAVE SESSIONS, CZYLI MUZYCZNY WARM-UP

Festiwalowe dźwięki zabrzmią w tym roku nieco wcześniej, a wszystko za sprawą koncertu z cyklu Salt Wave Sessions by SmoothSail Music na 14-metrowej żaglówce pod gdańską banderą. 11 czerwca w trakcie rejsu po gdańskiej Motławie wystąpi KAMP! Trasa, która obejmie m.in. samo centrum miasta, będzie jednocześnie zapowiedzią Salt Wave Festival.

Salt Wave Sessions x Chałupy 6 to z kolei wspólny cykl weekendowych koncertów. Już 14 lipca wystąpi Faustyna Maciejczuk – buntowniczka z wyboru od zawsze poszukująca w muzyce ekspresji. Wkrótce ogłoszenie kolejnych artystów. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

SALT WAVE CAMP 2023 NAPĘDZANY PRZEZ PORSCHE

Na tydzień przed festiwalem możecie popływać na kajcie, spróbować sił w windsurfingu lub surfingu, poćwiczyć jogę przy zachodzie słońca, zwiedzić zakamarki Półwyspu Helskiego i wybrać się na seans do kultowego kina Żeglarz. Uczestnicy Salt Wave Camp będą rozwijać swoje umiejętności pod czujnym okiem mistrzów i instruktorów SKS. Master class dla campowiczów poprowadzą uznani kitesurferzy: Aaron Hadlow, Reno Romeu i Rita Arnaus.

Więcej informacji i regulamin wydarzenia: saltwave.pl
www.facebook.com/SaltWaveFestival
www.instagram.com/saltwavefestival
www.youtube.com/@SaltWaveFestival

~~~

BILETY I KARNETY NA SALT WAVE FESTIVAL
:
Karnet dwudniowy: 299 zł
Bilet jednodniowy: 199 zł
Bilet dla 1 osoby na pole namiotowe: 179 zł
Dostępne od 26.04.2023 (godz. 12:00) do 21.07.2023 (godz. 11:59) lub do wyczerpania puli biletów.

FINAL CALL TICKETS:
Karnet dwudniowy: 359 zł
Bilet jednodniowy: 249 zł
Bilet dla 1 osoby na pole namiotowe: 199 zł
Dostępne od 21.07.2023 (godz. 12:00) do wyczerpania puli biletów.

Bilety są dostępne w sprzedaży na: www.eventim.pl/saltwave. Dzieci do 6. roku życia wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie.

Organizatorem wydarzenia jest  Good Taste Production.
Sponsor festiwalu: Porsche Polska. Partner – gmina Jastarnia.
Patroni medialni: Chillizet, wyborcza.pl, F5, cgm, Prestiż Magazyn Trójmiejski, muno.pl, i K MAG.

KULTURA I SZTUKA