Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

’Alter Ego’ – talent show, w którym występują awatary

To pierwszy tego typu program na świecie.
.get_the_title().

Grimes już w lipcu obwieściła, że zasiądzie w jury nowego talent show wraz z will.i.amem, Alanis Morisette i Nickiem Lachey’em. Nie będzie to jednak kolejny konwencjonalny konkurs talentów. W 'Alter Ego’ nie będą występować uczestnicy, tylko… ich awatary.

Dzięki specjalnej technologii cyfrowi wokaliści zachowali mimikę, głos czy ruchy uczestników.

’Alter Ego’ łączy talent i technologię po to, aby zrewolucjonizować branżę konkursów wokalnych – wyjaśnia Rob Wade, prezes działu rozrywki alternatywnej i programów specjalnych Fox. Na profilu 'Alter Ego’ na Instagramie pojawił się już pierwszy film zza kulis nagrywanego programu. Zdradza on nieco formułę oraz pokazuje technologię, jaka została użyta przy nagrywaniu 'Alter Ego’. W krótkiej zapowiedzi można zobaczyć płaczącego awatara i usłyszeć historię jednej z uczestniczek, dla której możliwość występowania w 'cyfrowym ciele’ okazała się zbawienna. Od lat była wyśmiewana z powodu swojego wyglądu, a ta formuła pozwoliła jej się wyzwolić i nabrać więcej odwagi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Alter Ego (@alteregoonfox)

Do realizacji programu użyto technologii, z której – jak podaje Fox – nigdy wcześniej nie korzystano w telewizji.

Jurorzy obserwują występ awatara, a prawdziwy głos uczestnika dochodzi do nich jedynie z głośników. Gdzieś za kulisami, w specjalnym pomieszczeniu śpiewa, tańczy i przemawia człowiek ubrany w specjalny kombinezon, który wyposażony jest w czujniki ruchu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Alter Ego (@alteregoonfox)

Dzięki awatarom talent show wyróżnia się na tle innych tego typu programów. Jednak oprócz tego zasady pozostają podobne: 'Alter Ego’ ma charyzmatyczną prowadzącą, a przed sceną usadzonych jest czterech jurorów, którzy oceniają występy, mając możliwość porozmawiania z każdym uczestnikiem i wysłuchania ich historii.

Premiera programu zaplanowana jest na 22 września.

Zdjęcie główne: Instagram @alteregoonfox
Tekst: Marta Zinkiewicz

KULTURA I SZTUKA