Czy Xavier Dolan zakończy karierę?

Reżyser i aktor twierdzi, że zmęczył go świat kina.
.get_the_title().

Kanadyjczyk, który wyreżyserował takie filmu jak ’Zabiłem moją matkę’, ’To tylko koniec świata’ czy ’Mama’, rozważał porzucenia branży filmowej już w zeszłym roku. Reżyser chciał poświęcać więcej czasu swojej rodzinie oraz przyjaciołom. Kilka dni temu potwierdził swą decyzję, udzielając wywiadu hiszpańskiej gazecie El Pais oraz udostępniając obszerny wpis na Instagramie.

Sztuka jest bezużyteczna, a poświęcanie się kinu to strata czasu – skomentował Dolan.

Powodem miał się okazać słaby odbiór jego najnowszego serialu ’La nuit où Laurier Gaudreault s’est réveillé’, który został zaprezentowany na festiwalu Sundance. – Nie mam ochoty poświęcać dwóch lat projektowi, którego prawie nikt nie zobaczy. Wkładam w to za dużo serca i stąd biorą się rozczarowania – powiedział.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Xavier Dolan (@xavierdolan)

Dolan jedynie stracił na produkcji serialu. – Zainwestowałem w to swoje wynagrodzenie, a ojciec i tak musiał pożyczyć mi pieniądze. To bardzo niewdzięczny proces, jestem nim zmęczony i zniechęcony – powiedział. W swoim wpisie reżyser podkreślił także, że praca w branży kinowej odbiła się na jego psychice.

Nie chce już walczyć z lękiem związanym z występami, sukcesem, byciem wielbionym i reakcją innych ludzi. Chcę być wolny – dodał.

W komentarzach pod postem Dolan został zapytany, czy planuje również przestać być aktorem. – Nadal nim pozostanę. Nigdy nie rzucę aktorstwa – odpowiedział jednemu z fanów.

Zdjęcie główne: Instagram.com/xavierdolan
Tekst: OP

KULTURA I SZTUKA