Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Filmowe premiery lutego – tych produkcji nie możemy się doczekać!

Na co warto wybrać się do kin w trakcie najkrótszego miesiąca w roku?
.get_the_title().

Kolejne interesujące premiery filmowe zbliżają się wielkimi krokami. Dziś przygotowaliśmy dla was krótką ściągę z tytułami, na które warto wybrać się do polskich kin w lutym!

1. 'Moonfall’ – 4 lutego

Być może pod względem merytorycznym nadchodzący film Rolanda Emmericha, który opowiada o Księżycu zmierzającym w stronę Ziemi, będzie obfitował w wiele absurdów, niemniej akurat od tego twórcy nie oczekujemy kurczowego trzymania się faktów.

Szczególnie ostrzymy sobie zęby na warstwę audiowizualną!

Zwiastun sygnalizuje, że być może produkcja będzie czymś na wzór wersji demo 'Grawitacji’, która w kinach prezentowała się genialnie. Z pewnością warto to sprawdzić!

2. 'Uncharted’ – 11 lutego

Seria 'Uncharted’ w branży gier osiągnęła już dawno status kultowy, czemu zresztą z pewnością nie dziwi się nikt, kto choć raz miał przyjemność wcielać się w losy Nathana Drake’a. Nadeszła więc pora na ekranizację. Szczerze – nie mamy pojęcia, jak to wyjdzie, ale produkcję przygotowano z dużą pompą, więc może być całkiem ciekawie. W rolach głównych m.in. Tom Holland i Mark Wahlberg.

3. 'Śmierć na Nilu’ – 11 lutego

Polscy widzowie kochają Herkulesa Poirota. Jeśli potraficie wyobrazić sobie kultowego detektywa odgrywanego przez kogoś innego niż David Suchet, nowa ekranizacja powieści Agathy Christie to pozycja obowiązkowa.

Wydaje się, że pod względem scenografii, widoków i stylu Kenneth Branagh zadbał o inteligentne odświeżenie formuły.

4. 'Belfast’ – 25 lutego

Małe wielkie historie konkretnych ludzi na tle doniosłych historycznych wydarzeń to w przypadku dobrze dobranych aktorów fabularny samograj. Wnioskując po zwiastunie, wszystkie te klocki, obudowane jeszcze zgrabną warstwą wizualną, odpowiednio ułożono w 'Belfaście’, co zwiastuje wciągającą opowieść o dorastaniu w tytułowym mieście w latach 60.

5. 'W pętli ryzyka i fantazji’ – 25 lutego

Na sam koniec kameralna propozycja z Japonii.

’W pętli ryzyka i fantazji’ to spokojny, refleksyjny film, który powinien zadowolić fanów niespiesznego kina bazującego zwłaszcza na dialogach i dojrzałej grze aktorskiej.

Trzy nowele skoncentrowane są tu wokół motywu przypadku w życiu, co z pewnością pozwoli na poczucie tej specyficznej wspólnoty doświadczeń z bohaterami. Zwłaszcza wrażliwcom!

Tekst: WM
Fot. NewsConcerns

KULTURA I SZTUKA