Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

GTA VI z pierwszą kobietą protagonistką w historii serii

Najnowsza część flagowej serii Rockstar Games ma umożliwić graczom m.in. wcielenie się w postaci inspirowane historią Bonnie i Clyde'a.
.get_the_title().

Mija już prawie dekada od wydania ostatniej części 'GTA’, która od swojej premiery w 2013 roku sprzedała się w ponad 155 mln egzemplarzy. Mimo równie ogromnego sukcesu piątej edycji serii, na 'GTA VI’ przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Flagowego produktu studia Rockstar Games możemy się spodziewać najwcześniej za dwa lata.

Mimo to już teraz docierają do nas pierwsze pogłoski dotyczące najnowszej edycji serii.

Jedną z najciekawszych informacji na temat nadchodzącego 'GTA VI’ jest zapowiedź pierwszej kobiety protagonistki w historii serii. Choć wciąż nie znamy szczegółów historii tej postaci, wiemy, że będzie ona częścią duetu stylizowanego na słynnych Bonnie i Clyde’a.

Studio potwierdziło również, że nadchodząca 'Bonnie’ będzie pochodziła ze społeczności latynoskiej.

Krok w stronę zróżnicowania postaci występujących w produkcjach Rockstar Games wpisuje się w schemat ostatnich zmian wizerunku studia. Autor takich tytułów jak 'Red Dead Redemption’ czy 'Max Payne’ był wielokrotnie kojarzony z rozprzestrzenianiem modelu toksycznej męskości, mizoginii, a nawet promowania transfobii. Rockstar Games w ostatnim czasie usunęło z wydania 'GTA V’ na nową generację konsol wszystkie żarty z osób trans.

Dodatkowo wyraźnie zmniejszyło różnicę płac między mężczyznami a kobietami w firmie.

Wciąż nie znamy dokładnej daty premiery 'GTA VI’. Niektórzy uważają jednak, że pewnych wskazówek można szukać w raporcie dotyczącym wydatków firmy-matki studia Rockstar Games, Take-Two Interactive. W nim znajduje się informacja o znacznym wzroście wydatków na marketing między kwietniem 2023 a marcem 2024. Imponujące 89 mln dolarów przeznaczonych w tym okresie na reklamę może wiązać się z premierą najnowszej części flagowej serii studia.

Zdjęcie główne: Rockstar Games
Tekst: WK

KULTURA I SZTUKA