Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Hulu pierwszym serwisem streamingującym festiwale muzyczne

Amerykański serwis streamingowy rozwija swoją współpracę z Live Nation. W tym i przyszłym roku użytkownicy Hulu zyskają dostęp do materiałów z najważniejszych festiwali muzycznych w Stanach.
.get_the_title().

Wielka Trójka marki C3 Presents trafia na Hulu. Jedne z największych festiwali muzycznych w Ameryce Północnej – Bonnaroo, Lollapalooza oraz Austin City Limits – będą transmitowane na żywo przez serwis streamingowy.

Hulu stało się tym samym pierwszym na rynku serwisem streamingowym odpowiedzialnym za regularny streaming festiwali muzycznych.

Subskrybenci amerykańskiego portalu już w zeszłym roku mieli okazję obejrzeć część koncertów z Lollapaloozy. W tym roku, dzięki rozwinięciu współpracy z odpowiedzialnymi za powstanie festiwali C3 Presents i Live Nation, użytkownicy Hulu będą mieli dostęp do specjalnych materiałów z aż trzech wydarzeń. Jak będą wyglądały szczegóły transmisji?

Streaming festiwalu muzycznego stanowi prawdziwe wyzwanie logistyczne. Największym problemem są zapewne równolegle odbywające się koncerty, którym towarzyszą dodatkowe atrakcje artystyczne. Wychodząc na przeciw podobnym obawom, Hulu zapewnia swoim subskrybentom dwie, równoległe transmisje z festiwali, wzbogacone specjalnymi materiałami ‘zza kulis’.

Co istotne, użytkownicy serwisu nie będą musieli ponosić żadnych dodatkowych kosztów związanych z oglądaniem materiałów.

Zapotrzebowanie na muzykę na żywo nigdy nie było równie wysokie, a doświadczenie koncertów jeszcze nie było bardziej połączone z technologią cyfrową – komentował Charlie Walker z C3 Presents. – Dzięki rozszerzeniu naszej współpracy z Hulu jeszcze więcej fanów będzie mogło oglądać każdy z tych niesamowitych festiwali w czasie rzeczywistym i cieszyć się występami na żywo swoich ulubionych artystów.

Tegoroczna edycja Bonnaroo odbędzie się w dniach 16-19 czerwca w Tennessee, a głównymi gwiazdami będą Stevie Nicks, Machine Gun Kelly, Roddy Ricch i J. Cole. Lollapalooza odbywa się w tym roku się w dniach 28-31 lipca nad jeziorem w Chicago. Wystąpią na niej Metallica, Dua Lipa, Green Day i Doja Cat. ACL odbędzie się w dniach 7-9 i 14-16 października w Zilker Park w Austin. Tam headlinerami będą Red Hot Chili Peppers, P!nk, The Chicks, SZA i Lil Nas X.

Informacja o nowych planach Hulu napływa do nas w trakcie trwającej powszechnie debaty na temat przyszłości serwisów streamingowych.

Wywołało ją nie tylko kilka wyboistych miesięcy Netflixa, lecz również pojawienie się nowych graczy na rynku. Hulu wciąż pozostaje w tej klasyfikacji pod podium, z serwisami takimi jak HBO Max czy Disney+ cieszącymi się znacznie większą popularnością.

Zdjęcie główne: Tech Daily/Unsplash
Teskt: WK

KULTURA I SZTUKA