Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

’Inflection’ — interaktywna wystawa pokazuje historię 50 lat kultury hip-hopu

Jak doświadczyć 50-letniej historii hip-hopu w 15 minut? Odwiedzając najnowszą wystawę Timeboya w Miami! W innowacyjny sposób kompozytor bada koncepcję artystów przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, angażując również w bezpośredni sposób odbiorców.
.get_the_title().

Artysta i kompozytor John King, który szerszej publiczności znany jest jako Timeboy, we współpracy z VICE oraz Art Basel stworzył wyjątkową, interaktywną wystawę przedstawiającą pół wieku historii kultury hip-hopu. 'Inflection’ jest podzielona na pięć części reprezentujących ewolucję kultury hip-hopowej i jej nieskończone możliwości, które mają dopiero nastąpić. W ich skład chodzą 'Opór’, 'Ekspresja’, 'Eksperymentowanie’, 'Eksploracja’ i 'Więcej’.

Chciałem rozpocząć doświadczenie od zanurzenia się, a następnie zagłębić się w różne sekcje, które badają poszczególne części kultury, zaczynając od przeszłości, przechodząc do teraźniejszości, a następnie lecąc do nieznanej nam przyszłości i jej nieskończonych możliwości — powiedział John King dla VICE.

W ciemnych pokojach można natknąć się na grad świateł, dotrzymujących kroku specjalnej ścieżce dźwiękowej, którą zaaranżował Timeboy wraz z pomocą takich artystów jak Machinedrum, Little Snake, Thys czy Deniro Farrar. Tło muzyczne zawiera halucynacyjną mieszankę znanych utworów z protest songami i świadectwami przedstawicieli kultury hip-hop.

@noisey_vice Timeboy is a visual artist who’s worked with Kendrick Lamar and Flying Lotus. His newest piece can be experienced at VICE’s ‘Not a Test’, next door to Art Basel Miami Beach #timeboy #hiphop #art #artbaselmiami ♬ original sound – noisey

Kolejnym ważnym elementem są abstrakcyjne wizualizacje, stworzone również przez Kinga z pomocą Jasona Tinga, Simona Alexandra-Adamsa i Gleba Kuzniecowa. Wyświetlane na dużym, okrągłym ekranie, są odpowiedzią na puszczaną w tle muzykę. Nie brakuje także efektów oddziałujących na ciała widzów — oparcia siedzeń podnoszą się oraz opadają w rytmie utworów, pozwalając dosłownie poczuć ich dźwięk. Efektownym dodatkiem jest również maszyna do mgły, która 'rozpyla’ wokół odbiorców aurę tajemniczości.

Bardzo ważnym było dla mnie, aby doświadczenie wystawy stało się ponadczasowe. Zajęło mi trochę czasu, aby dowiedzieć się, jak może to wyglądać. Bawiłem się, próbując różnych rzeczy i popełniając błędy — podsumowuje Timeboy dla VICE.

Wystawa 'Inflection’ jest dostępna od 2 grudnia na wydarzeniu Not A Test organizowanym przez VICE w Miami Beach.

OP

KULTURA I SZTUKA