Instagram likwiduje funkcje NFT po mniej niż roku

Meta planuje również zwolnić kolejne 10 tys. pracowników.
.get_the_title().

Stephane Kasriel, head of commerce i fintech Meta, śmierć NFT ogłosił na Twitterze. Uzasadnił, że firma uważnie przygląda się swoim priorytetom, co ma związek z tym, że 2023 ma upłynąć w Mecie pod znakiem 'roku wydajności’. Kasriel podziękował twórcom, którzy do tej pory pracowali nad funkcjami NFT. ’Na razie likwidujemy cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie (NFT), aby skupić się na innych sposobach wspierania twórców, ludzi i firm’ – napisał.

Użytkownicy przestaną mieć możliwość udostępniania, wybijania lub sprzedawania swoich NFT na platformach Meta, ale jeszcze nie ogłoszono, od kiedy.

Instagram ogłosił nową funkcję NFT w marcu 2022 roku. W maju użytkownicy dostali szansę wybijania cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich z limitowanej edycji na podstawie zdjęć i sprzedawania ich. Stephane Kasriel wyjaśnił, że ’stworzenie możliwości łączenia twórców i firm z fanami i zarabianie w ten sposób pozostaje priorytetem’, ale firma skupi się na inicjatywach, które mogą wywrzeć większy wpływ. Najpewniej chodzi o rozwiązania bardziej opłacalne budżetowo.

Tym bardziej, że Meta jednak chce wrócić do pomysłu płatności w wiadomościach i zarabiania na instagramowych reelsach. Firma pracuje już nad usprawnieniem funkcji płatności za pomocą Meta Pay.

Ponadto Zuckerberg oświadczył, że Meta zwolni dodatkowe 10 tys. osób w 2023 roku. Meta zwolniła już w listopadzie 11 tys. pracowników.

To będzie trudne i nie ma na to rady. Będzie to oznaczać pożegnanie z utalentowanymi i pełnymi pasji kolegami, którzy byli częścią naszego sukcesu. Poświęcili się naszej misji i jestem osobiście wdzięczny za wszystkie ich wysiłki. Będziemy wspierać ludzi w taki sam sposób, jak wcześniej i traktować wszystkich z wdzięcznością, na jaką zasługują – powiedział Zuckerberg w oświadczeniu do pracowników Meta.

Tekst: AC
Zdjęcie: Jakob Owens/Unsplash

KULTURA I SZTUKA