Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Jak obcokrajowcy reagują na znaną polską muzykę? Zobaczcie sami na YouTubie!

Oto 5 kanałów, na których możecie się przekonać, czy Taco, Mata, Podsiadło i inni równie euforycznie odbierani są w Stanach, Indiach czy Brazylii.
.get_the_title().

Liczby wykręcane w ostatnim czasie w internecie przez polskich wykonawców są naprawdę imponujące. By nie szukać daleko, wystarczy przytoczyć sukces Maty, który na samym Spotify w ciągu 24 godzin od premiery albumu 'Młody Matczak’ nastukał, bagatela, ponad 5,5 mln odtworzeń. A skoro nasza muzyka z coraz większą łatwością może na skrzydłach algorytmów docierać również do ogromnej bazy zagranicznych odbiorców, sprawdźmy, jak jest przez nich odbierana. Te 5 kanałów z reakcjami da wam tego namiastkę.

1. Mata – 'Patoreakcja’ okiem Brytyjczyka

Skoro już wywołaliśmy Matę, zacznijmy od niego. Jego utwory wziął pod lupę między innymi znany w światku kanałów z reakcjami Shady Shae.

Podczas odsłuchu 'Patoreakcji’ nietrudno zauważyć w mowie ciała Brytyjczyka duży entuzjazm, a 21-latka określa jako bardzo dobrego rapera ze świetnym flow, bitami oraz rymami.

Choć w wielu tego typu nagraniach zachowania są wykalkulowane, tu wydają się naturalne i szczere. W tym miejscu możecie zobaczyć, jakiej recenzji doczekała się od autora 'Patointeligencja’.

2. Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Vito Bambino – 'I Ciebie też, bardzo’ okiem Filipinki i Duńczyka

Miło oglądać zachwyt i radość malujące się na twarzach tej kolorowej pary – Tim & Vena Adventures – w trakcie słuchania sztandarowego utworu Męskiego Grania A.D. 2021. Oboje zwracają uwagę zwłaszcza na świetnie zrealizowane wideo (pomylili jedynie Łódź z Warszawą), jak i przebojowość oraz talent muzyczny wszystkich zaangażowanych w projekt artystów.

3. Taco Hemingway – 'Polskie tango’ okiem Hindusów

Tu już robi się nieco zabawniej, bo choć panom z Indii (kanał V_nesh) ewidentnie podchodzi warstwa muzyczna to, siłą rzeczy, bez znajomości kontekstu i najnowszej polskiej historii nie są po prostu w stanie uchwycić większości nawiązań, którymi nasączony jest tekst.

Niemniej, ich próbom interpretacji, przypominającym nieco zmagania uczniów z co trudniejszymi wierszami, można się przyglądać z pewnym rozczuleniem.

4. Quebonafide – 'Bubbletea’ okiem Amerykanina

Ogromne pokłady ciepła i melancholii, jakie udało się zamknąć w 'Bubbletea’, dotarły też do Stanów Zjednoczonych, czego beneficjentem okazał się chociażby YoudeMan. Biorąc pod uwagę, że utwór ten zawiera w sobie nieopisane pokłady globalnego porozumienia, łatwo się domyślić, że odbiór może być tylko pozytywny. Jak bardzo? Zobaczcie sami!

5. Viki Gabor – 'Afera’ i Ekipa – '3kipa’ okiem Brazylijczyków

Najbardziej taneczne numery na liście oddajmy do oceny – a jakże – żywiołowym Brazylijczykom. Ze względu na to, że ich kanał koncentruje się na zgłębianiu polskiej kultury, czeka tam na was wiele ciekawych wykopalisk. Miłej zabawy!

Tekst: WM
Zdjęcie: kanał ShadyShae Extra

KULTURA I SZTUKA