Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Joon-ho Bong chce zrobić widowisko science fiction z Robertem Pattinsonem w roli głównej

Dwa lata po sukcesie 'Parasite' Bong jest blisko rozpoczęcia nowego projektu.
.get_the_title().

Bong przeszedł jak burza przez festiwale na całym świecie w 2019 i 2020 roku, rozpoczynając marsz po nagrody po spektakularnym zwycięstwem w Cannes i kończąc go na Oscarach, gdzie zgarnął aż cztery statuetki, w tym dla najlepszego filmu i za reżyserię. Teraz, po ponad dwóch latach przerwy od reżyserii, znalazł być może swój nowy projekt.

Portal Deadline informuje, że Bong prowadzi rozmowy w związku z napisaniem, produkcją i wyreżyserowaniem dla Warner Bros. filmu opartego na nadchodzącej powieści science fiction Edwarda Ashtona pt. 'Mickey7′.

Natomiast gwiazda 'Zmierzchu’, 'Lighthouse’, 'Tenet’ i 'Good Time’, Robert Pattinson prowadzi rozmowy w kwestii objęcia roli głównej w widowisku.

Książka zostanie wydana w pierwszym kwartale 2022 roku. Chociaż film będzie inspirowany powieścią, źródła podają, że biorąc pod uwagę przeszłe doświadczenia Bonga z adaptacjami, jego wersja może ostatecznie różnić się od książki. Fabuła dotyczy postaci znanej jako Mickey7, która jest jednorazowym żołnierzem, biorącym udział w misji skolonizowania lodowego świata Niflheim. Za każdym razem, gdy pojawia się niebezpieczna sytuacja, załoga zwraca się o pomoc do Mickeya. Po każdym użyciu Mickeya regeneruje się jego ciało z nienaruszoną większością wspomnień. Po sześciu zgonach Mickey7 zaczyna rozumieć, dlaczego nikt nie chciał wziąć jego roli.

Kadr z High Life. Źródło: A24

Pod koniec 2021 roku Bong otrzymał rękopis niepublikowanej książki Ashtona, który od razu wzbudził jego zainteresowanie i przed przerwą świąteczną spotkał się z najbardziej obiecującymi aktorami.

Największe wrażenie na Bongu i producentach zrobił właśnie Robert Pattinson.

Zarówno Bong, jak i Pattinson mają na swoim koncie produkcje science fiction. Koreańczyk wyreżyserował np. 'Snowpiercer’ z Chrisem Evansem oraz 'The Host’ z Kang-ho Songiem. Robert Pattinson zagrał natomiast niedawno w filmie 'High Life’ w reżyserii Claire Denis.

Zdjęcie główne: Getty
Tekst: MK

KULTURA I SZTUKA