’Każdy numer jest dla mnie tym wyjątkowym’ – mówi RAAW, raper wyłowiony w akcji Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT

Asfalt Records i Coca-Cola połączyły siły, by wyławiać i promować nowe talenty muzyczne. Na pierwszy ogień poszedł RAAW z kawałkiem 'Do teraz'.

Wytwórni Asfalt Records chyba nikomu nie trzeba przedstawiać – znają ją w końcu nie tylko osoby zajarane hip-hopem. Powstała pod koniec lat 90. z inicjatywy Tytusa (Marcina Grabskiego) i od tego czasu nieprzerwanie wydaje nagrania. W portfolio ma płyty takich artystów jak O.S.T.R., Tede, Łona, Taco Hemingway, Tworzywo Sztuczne, Rasmentalism czy Schafter. Nic więc dziwnego, że wielu młodych artystów aspiruje do tego, by dołączyć do stajni Asfalt Records. I dzięki nowej akcji mają taką szansę! Asfalt Records połączyło siły z Coca-Cola Zero, by wspólnie stworzyć akcję Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT. W ramach akcji co miesiąc wyławiany jest jeden muzyczny debiutant, który pod czujnym okiem Asfalt Records nagrywa singiel i teledysk. Pierwszą osobą, która miała okazję wziąć udział w projekcie, jest RAAW. Jego debiutancki singiel nosi nazwę 'Do teraz’.

Nie warto się ograniczać!

Pop czy rap?

RAAW ma 22 lata i pochodzi z Wrocławia. Hip-hopem interesuje się od lat, niestraszny mu freestyle i eksperymenty z różnymi stylistykami. 'Do teraz’ to jego debiutancki singiel, który powstał w ramach Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT. Za jego produkcję odpowiada Pawbeats. To bardzo łagodny, wręcz popowy kawałek, w którym RAAW – co może zszokować gatunkowych purystów – śpiewa. Jednak nie znaczy to, że da się go błyskawicznie zaszufladkować.

Czasami mam mood na śpiewanie, a czasami na rapowanie – tłumaczy w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem. – Każdy numer jest dla mnie tym wyjątkowym – dodaje na antenie Radia Kampus. I faktycznie, bo w interecie można znaleźć wcześniejsze kawałki RAAW’a, które nie brzmią wcale tak grzecznie i melodyjnie. Zresztą sam RAAW podkreśla, że nie trzeba się zamykać ani ograniczać.

RAAW nie boi się eksperymentować i w bardzo udany sposób miesza ze sobą gatunki. Równie swobodnie czuje się w, jak i w popie – opowiada Bartek Okrój, producent wykonawczy w Asfalt Records. I to jest siła tego początkującego artysty. Ale nie tylko, bo wyraźnie widać, że RAAW po prostu kocha muzykę. Oczywiście marzy o karierze, ale robi też wiele, by te marzenia zrealizować. Po nagraniu 'Do teraz’ nie spoczywa na laurach, tylko pracuje nad kolejnymi kawałkami. – Na ten moment miałbym gotowy materiał, z którego faktycznie byłbym zadowolony – mówi w rozmowie z Rapowo.pl Kto wie, może któregoś dnia i on ukaże się w Asfalt Records?

Tymczasem możemy posłuchać 'Do teraz’ – a to kawałek, który spokojnie mógłby lecieć w każdym radiu. I tego początkującymi artyście życzymy!

fot. Bartosz Sobkowiak/Asfalt Records

Akcja Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT daje młodym twórcom platformę, by mogli pokazać się szerokiemu gronu odbiorców.

Asfalt Records x Coca Cola Zero Cukru

RAAW, jak już wspominaliśmy, jest pierwszym debiutantem wyłowionym w akcji Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT. O co w niej chodzi? O promowanie artystów stawiających pierwsze kroki na scenie. Nie tylko hip-hopowej – wszystkie gatunki są mile widziane!

Oczywiście w dzisiejszych czasach jest mnóstwo miejsc, w których można zaprezentować swoją twórczość – jeśli o to chodzi, to internet dał debiutantom wręcz nieograniczone możliwości. Jednak od wrzucenia swego kawałka do sieci daleka jeszcze droga do wielkiej kariery – zapostowanie piosenki w necie nie gwarantuje przecież nawet tego, że wysłucha ją ktoś oprócz garstki znajomych.

Akcja Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT daje natomiast młodym twórcom platformę, by mogli pokazać się szerokiemu gronu odbiorców. – Wiele młodych talentów wciąż czeka na odkrycie, a w Polsce brakuje programów, które mogłyby stać się trampoliną dla szukających swojego miejsca w świecie hip-hopu. Postanowiliśmy to zmienić! W ramach Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT, wpieramy, rozwijamy i pchamy do przodu zdolnych twórców po to, aby stali się nowym głosem swego pokolenia – mówi Klaudia Pac, Coca-Cola Brand Manager.

Akcja nie jest skierowana tylko do raperów. Chcecie wziąć w niej udział? To banalnie proste.

Kto będzie następny? Może właśnie ty!

Nasz plan jest prosty: we współpracy z Coca-Cola Zero Cukru, co miesiąc, przez najbliższy rok prezentować będziemy debiutanckie single obiecujących, najczęściej kompletnie nieznanych artystów. Nie pozostawimy ich jednak bez merytorycznej pomocy czy promocyjnego wsparcia. Wręcz przeciwnie, uczestnicy programu pod okiem specjalistów będą mieć możliwość pracy nad swoim debiutanckim materiałem muzycznym, wizerunkiem, a także teledyskiem zrealizowanym w charakterystycznej dla akcji konwencji – tłumaczy Tytus.

Wzięcie udziału w tej akcji jest wręcz banalnie proste. Wchodzicie na stronę asfaltnext.pl i wypełniacie krótki formularz, który tam znajdziecie. Wpisujecie swój pseudonim lub imię i nazwisko, maila, piszecie kilka słów o sobie, dołączacie kawałek, z którego jesteście zadowoleni i… już! No, musicie dodać jeszcze czas na trzymanie za siebie kciuków.

Program Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT potrwa do kwietnia przyszłego roku. Przedstawiciele Coca-Cola Polska i Asfalt Records wyłowią w tym czasie dwunastkę obiecujących artystów. Pierwsza czwórka już została wybrana: to RAAW, Shaiba, LUCK7 i Dżej. To co, spróbujecie swoich sił? Kto wie, może dzięki temu uda wam się zrealizować wymarzony singiel?

fot. Bartosz Sobkowiak/Asfalt Records

KULTURA I SZTUKA