Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Nagi. Prowokacyjny. Mocny w swojej formie. Zadziorny kalendarz na 2021 rok!

Najnowszy kalendarz GAGAMODELS nie ma nic do ukrycia, a wręcz przeciwnie! To głośne wejście w 2021 rok. Barwne modelki w zaskakujący i kontrastowy sposób manifestują swoją naturę i kobiecą solidarność.
.get_the_title().

Koniec roku stanowi wysyp autorskich kalendarzy. Wszyscy wyczekujemy wyzerowania licznika i czystej karty, dlatego ze szczególną starannością podchodzimy do tematu wyboru terminarza idealnego. Oto nasza fotograficzna propozycja.

Autorem zdjęć do kalendarza jest fotograf, artysta wizualny i dyrektor artystyczny Kamil Kotarba. W jego twórczości nie dominuje żaden styl wizualny, zwykle chodzi o konceptualne poszukiwania. Mieszka i pracuje w Warszawie.

„Prowokacyjny. Mocny w swojej formie. Nagi. Zabawny. Pełen kontrastów” – tak poznańska agencja modelek Gaga Models opisuje swoje najnowsze dzieło na 2021 rok. Jednak oprócz zbioru niezwykle spektakularnych fotografii chodzi o coś więcej – wsparcie kobiet walczących o swoje prawa. Zdjęcia są pełne nieskrępowanej kobiecej ekspresji i zabawy. Nieco mroczna sceneria została przełamana humorem.

Kobiety są dla mnie od zawsze wielką inspiracją. Kocham je i podziwiam – podkreśla jedna z modelek, Maria Konieczna.

Foucault wskazał, że największym nieposłuszeństwem jednostki wobec władzy i najmocniejszym krokiem do odzyskania autonomii jest odzyskanie swojej seksualności. Ten kalendarz jest o tym. O nagości estetycznej i normalnej. O rozwiewaniu wiszącej nad naszym społeczeństwem eterycznej osłony skrajnie pruderyjnego, bezsensownego zawstydzania – skomentowała modelka Alma Asuai.

Pomimo bardzo wyraźnej formy, akcja ma charakter społeczny. Kalendarz manifestuje hasło #MyBodyMyChoice. W ten sposób agencja bardzo skutecznie popularyzuje ważne i aktualne tematy.

Beneficjentem środków zebranych ze sprzedaży jest Centrum Praw Kobiet, którego misją od 26 lat jest przeciwdziałanie wszelkim formom przemocy i dyskryminacji kobiet w życiu prywatnym, publicznym i zawodowym.

Jak kupić kalendarz?
1. Piszesz e-mail na gaga@gaga.pl
2. Wpłacasz minimum 333 zł na konto Centrum Praw Kobiet
3. Cieszysz się kalendarzem i wiesz, że 2021 rok będzie milszy

Tekst: Katarzyna Korbuszewska

KULTURA I SZTUKA