Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Nowe w tatuażach: teksty i unikalne liternictwo

Wzrost popularności tych tatuaży można przypisać ich zdolności do osobistego przekazu i głębokiego znaczenia albo memicznej ironii.
.get_the_title().

Tatuaże dawno przestały być dowodem przynależności społecznej, a stały się sposobem wyrażania siebie i swoich zajawek. Jak wszystko temu podobne podlegają trendom i modom. Japońskie style Irezumi i polinezyjskie wzory plemienne definiowały lata 90., a już dekadę później na obojczykach zagnieździły się kolorowe jaskółki. Ostatnio, jak zauważa @samutaro, coraz bardziej popularnej stają się tatuaże tekstowe, oparte na unikalnym liternictwie.

Tatuaże tekstowe oferują różnorodne możliwości projektowe i mogą być umieszczane w różnych miejscach na ciele, takich jak nadgarstki, ramiona, kark, kostki czy plecy. Popularne są zarówno krótkie, minimalistyczne napisy, jak i bardziej rozbudowane cytaty lub wiersze.

Wzrost popularności tych tatuaży można przypisać ich zdolności do osobistego przekazu i głębokiego znaczenia albo memicznej ironii.

Jak pisze @samutaro ’tradycyjnie, tatuaże tekstowe skupiają się na subtelnym użyciu cytatów, tekstów piosenek, dat, fraz czy imion. Ale w tym nowym stylu widzimy odważne litery, które nadają body artowi zupełnie nowy wymiar. Tatuażysta z East LA, @davidenth, który krzewi ten styl, mówi – naprawdę podoba mi się idea tatuażu, który wygląda, jakby był częścią twojej odzieży.

KULTURA I SZTUKA